Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magyarorszagon a 16.heten van...

Magyarorszagon a 16.heten van vedo oltas a kismamanak/babanak?

Figyelt kérdés
Angliaban elek, es csak erdekelne hogy otthon adnak e be ilyenkor vedo oltast influenza es szamarkohoges ellen. Szerencsere nem kotelezo en donthetek hogys zeretnem e vagy sem. En ugy gondolom, hogy a mehben vedve van a pici, ugyhogt nem igazan szdretnek elni ezzel az oltassal. Szerintetek?
2021. jan. 19. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az influenza ellenit be akarta adni a házidokim, de nem kértem. Nem erőltette, csak felajánlotta, bár meglepődött hogy nem mert hát "ezekben az időkben mindenki kéri :o "
2021. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Itt Angliában elő szokott fordulni szamárköhögés és ez az oltás védi a picit az első saját oltásáig! Nagyon beteg lehet szegény ha elkapja. Az oltásnak pedig nincs mellékhatása rákérdeztem a midwifetól,amikor beadta, azt mondta max az izom fájhat pár napig a karomban.

Az influenza pedig attól függ hol dolgozol, én nyitott alaprajzú irodában dolgozom, nagyon gyorsan terjednek a bacik, ezért tavaly mikor terhes voltam kértem azt is. Viszont idén ha nem lennék maternity-n most home office-ban van a csapatom,most nem kérném. Nem volt annak sem semmi mellékhatása nálam.

2021. jan. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Ide haza nincs kismamának semmilyen kötelező oltás.

Magyar lévén Te már szamárköhögés ellen védve vagy, kaptál gyermekkorban oltást mert az idehaza kötelező.

2021. jan. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A szamár köhögés vakcina ilyenkor nem neked van ,hanem a babát hivatott védeni.

[link]

2021. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ne adasd be, az egyik ismerősöm kèrte, ès beteg lett tőle a gyerek. Màsik rèszen lakhatsz Anglianak, itt kèsőbb ajànlottak. Onnantol, hogy megkapta, alig mozgott a gyerek, sokszor mentek miatta kòrhazba. Mar lassan iskolas, mai napig problàmàji vannak az izomtònusàval.
2021. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Azt tudni kell hogy Magyarországon rengeteg a kötelező oltás más országokhoz képest. Pl német, Svájc, Anglia. És ezek után még egy havi fizuért beadnak más oltásokat is úgy hogy ráijesztenek a szülőkre, hogy 6000 ből egy baba meghal.
2021. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Bocsanat a rossz megfogalmazasert, azt a reszet hogy vedo oltas a kismamaknak ugy ertettem, hogy a pici rajtam keresztul kapja meg. Amugy nem felek az izom zsibbadastol vagy ilyesmitol, csak nem ertem, es nem is szeretnem ilyen korai stadiumban vedo oltasokkal tele nyomatni..szerencsere eleg eros immunrendszerem van, az elmult 5 evben max enyhe megfazasom volt de ezeket is egy kezemen megtudnam szamolni. Tudom, hogy a terhesseg alatt joval fogekonyabb vagyok barmire de most meg aztan foleg nagyon vigyazok magamra, feloltozok rendesen, es nagyon figyelek a higeniara mindenhol 😅 amugyis igy tennek, de nem art az extra ovatossag. Mikor a midwifemnek ezt elmondtam, egyaktalan nem akart rabeszelni az ellenkezojere teljesen elfogadta a dontesemet. Gondolom kotelezo lenne ha nagyon be akarnak adatni ..

Ui.: bocsi a sok helyesirasi hibaert, a kerdesben mar keson vettem eszre oket 😑

2021. jan. 19. 22:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A babát akkor is védi, amikor megszületett és még nem kapta meg az első védő oltasait tehat 0-8 hét között. Olvasd el a linket amit fentebb bemásoltam.

Mivel itt minden választható és nem kötelező (meg a hüvelyi vizsgálat szülés során is!) így nem fog a midwife győzködni,csak tudomásul veszi a döntésedet

2021. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Angliaban semelyik oltàs sem kötelező, a babànak sem!

5-ös vàlaszolo vagyok, az addig aktìvan mozgò magzata nem mozgott az ismerősömnek oltàs utan, azèrt kellett többször kòrhazba menniük, hogy ott ellenőrizzèk.

2021. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mar tulvagyok az ilyen nhs-es oldalakon meg tajekoztaton, koszonom.
2021. jan. 20. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!