Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Első védőnői látogatásnál a...

Első védőnői látogatásnál a védőnő megnézi a babát szívhang figyelővel?

Figyelt kérdés
13+5 napos leszek mikor megyek hozzá először a kiskönyvért. Mi fog történni? És utána megyek első genetikai uh-ra az orvosomhoz.
2021. márc. 2. 16:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nagyon mást nem tudsz tenni, ha már most 13+4 hetes vagy.

Nem tudom, hogy mi a hivatalos protokoll, hol-meddig végzik el a vizsgálatot (vagy elvégzik, de az értékek nem lesznek relevánsak, hiszen legalább két héttel idősebb lesz a terhesség, mint amihez azok a mutatók kalibrálva vannak), de egy fejmosást valószínűleg kapni fogsz, hogy nem mentél időben.

2021. márc. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem bántásból írtam, csak saját tapasztalat, hogy igen nehéz megfelelni mindegyik orvosnak. Volt pár esetem a terhesgondozás alatt, hogy hiába jártam minden vizsgálaton időben, minden orvosi és védőnői pecsétem megvolt (havonta jártam), mégis megkaptam, hogy “gondozatlan terhesség”...

Inkább nem megyek bele.

2021. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Saját magán dokim adta ezt az időpontot (9 hetes voltam ekkor) a 12 hetes genetikai uh-ra mert azt mondta 12-14 hétig lehet megcsináltatni. Én mindent úgy csinálok ahogy mondja az orvos, védőnő.
2021. márc. 2. 18:51
 14/17 anonim ***** válasza:
Szegeden pl nincs vérvétel az első trimeszterben.
2021. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ráéreztél mert szegedi vagyok.
2021. márc. 2. 20:04
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez új, vagy a járvány miatt van, vagy helyi sajátosság. :)
2021. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

14-es vagyok. Helyi sajátosság, pont ahogyan az is, hogy itt 2 védőnő van. Egy körzetis, meg egy központi.


Nálam soha nem nézte a baba szívhangját a védőnő. Súlyt, vérnyomást mért, megkérdezte milyen vitaminokat szedek, leirkálta magának a leleteimről, ami neki kellett. Kb ennyi.


A központis meg kb csak vérnyomást mér és beutalókat ad. Itt van egy doki is, aki uh-n mindig méregeti a babát. De ha teheted hagyd ki a Gogolt kérdező! Felesleges és sokszor nagyon bunkók...a doki sincs mindig a helyzet magaslatán. Beutalót meg az orvos/háziorvos is ki tud írni, csak errefelé nem szeretik és azt híresztelik, hogy a központi terhesgondozás kötelező az anyasági támogatáshoz. Nem az.

2021. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!