Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy jövőhéten mennem kellene nőgyógyászati vizsgálatra (babát várok)

De sajnos sehogy nem tudom hová tenni a 3éves kislányom.

Eddig mindig ugy volt hogy apuka itthon marad munkából, de most egyáltalán nem tud.

Szerintetek bevihetném magammal?

Ha azt mondanám neki hogy üljön kint, tuti legurulna a lépcsőn vagy valami baj történne vele, tehát semmiképp sem tudom sehol kint hagyni (ez szerintem egyértelmű)

Először bekisérnek az öltözőbe, ott esetleg (talán) nyugton maradna amig megvizsgál az orvos..

De szerintetek mennyire díjjaznák?



2021. márc. 3. 12:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%

"Viszont ezt egy munkáltató egyáltalán nem nézi jó szemmel.."


És akkor mi van? Köteles elengedni a kötelező vizsgálatokra. Igen, munkaidőben. Természetesen csak a vizsgálat idejére, nem egész napra és tényleg csak a kötelezőekre. Babamozira, fizetős extra vizsgálatra pl: nem.

2021. márc. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
11-es. A feleség vizsgálatára? Tuti nem.
2021. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
66%

12, én úgy értelmeztem, hogy azért kell oviidőn kívül a gyerekével mennie a kérdezőnek, mert napközben nem tud a munkahelyéről eljönni. 🤔

Még véletlenül se a férjre gondoltam.

2021. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

A kislányom nem jár oviba...

Pelenkás és itt addig nem veszik be. Ezért csak szeptembertől kezdi az ovit.

2021. márc. 3. 16:01
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Bébiszitter, barátnő, szomszéd.

De áruld már el, miért kell hetente orvoshoz járni?

2021. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Egyik sem.


Ha kismama vagy akkor nagyon sok vizsgálatra kell járni.


Mikor legelőször bejelentkeztem Nőgyógyászhoz, akkor mondta, hogy menjek vissza egy hét múlva, mert még nincs szivhang.

Vissza mentem rá egy hétre, aztán már lett szívhang, de még nem elég "erős" , várjunk még egy hetet, hogy az olyan papirokat kiadja amik a táppénzhez szükségesek lesznek. Közben azért elküldött vérvételre, illetve menjek a védőnőhöz hogy kiadja a várandóssági kiskönyvet.

Aztán jelentkezzek be terhesgondozásra, de közben vigyem már be a nőgyógyásznak a várandós kiskönyvet.


Most itt tartok.. Ezek voltak az elmúlt kb 3hét történései...

Most ott tartok hogy jövőhét, nőgyógyászat a papírok miatt, de várandógondozásra is kaptam már időpontot ami nem ami most jön hét, hanem az után.. Illetve arra a hétre van időpontom védőnői tanácsadásra is (ide szerencsére be vihetem magammal a lányomat)


És mire a végére jutok ezeknek, már kb ott fogok tartani hogy kérjek idő pontot 12hetes uh. - ra is.. Stb. Stb.

Nos, ezért kell minden héten szaladgálnom. (ja és direkt nem irtam hozzá a munkahelyemre történő szaladgálásokat a papírokkal, illetve a háziorvosomhoz is aki ugye elindítja a táppénzt) ja és egyedül a házi orvosom és a védőnő van az otthonomhoz közel. A többi 30kmel odébb.

🤷‍♀️

Szerintem végig olvasni is sok.

2021. márc. 3. 17:07
 17/26 anonim ***** válasza:
79%
Ez durván sok... Én elmentem 8 hetesen dokihoz, megállapította a terhességet. 2 hét múlva megyek a védőnőhöz, utána vérvétel és ekg. Majd a 12 hetes genetikai. Azért ez nem olyan sok
2021. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már covid előtt is le lehetett egyszerűsíteni, most pedig értelmesebb helyeken eleve kerülik a felesleges berendelgetéseket.

Második gyerekkel pl: 12. hétig 1 helyen kellett megjelennem, pedig problémás terhesség. Védőnővel csak telefonon beszéltem. Rugalmas volt, összeszervezte a gyerek státuszát is, hogy ne kelljen kétszer menni. A tp-t a nőgyógyász intézte, házi orvos nem is látott... stb.

2021. márc. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
83%
Ez rengeteg felesleges baromság, már ne is haragudj.
2021. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Én érzem a legjobban hogy sok, de nem hiszem hogy én csinálnám magamnak 🤷‍♀️

Próbáltam olyat hogy több dolgot egy napon (úgy kértem az időpontokat) de sajnos nem kaphattam úgy.. Azt mondják örüljek hogy igy meg tudják oldani a covid miatt..

2021. márc. 3. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!