Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi van akkor, ha nem járok...

Mi van akkor, ha nem járok terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

Fiam 2019áprilisában született. Akkor a megsei kórházban voltam megállapításon. Amit adtak papírt, azzal a védőnőhöz kellett mennem, hogy majd ő mondja a további vizsgálatokat.

A védőnő persze semmit nem mondott, barátnőktől, helyi csoportból tájékozódtam, mikor hova menjek. Ez alapján voltam 3kötelező uh-n, illetve a laborokban. Ezeket a leleteket a védőnő nézte meg nekem. Mikor 36hetes voltam, akkor kellett újra oda mennem, ahol a megállapítás volt, ott kaptam a lecseszést, hogy 4hetente járnom kellett volna. Én feltettem a kezeim, hogy honnan is kellett volna ezt tudnom?! Mindenki másra mutogatott, hogy kinek kellett volna ezt mondania nekem.


Most ismét terhes vagyok. 14hetes. Megállapításon már nem a megyei kórházban voltam, hanem a szomszéd városban (azóta költöztünk), a megyeiben csak a kötelező uh-k vannak.

A megállapításon aláirattak velem egy papírt, hogy ők végzik a terhesgondozásom. Tegnap kellett mennem azóta hozzájuk. Vinnem kellett a 12hetes uh-t és a labort. Konkrétan a doki a leleteimrt meg sem nézte, meg sem vizsgált, nem csinált ultrahangot. Megkérdezte van e bajom, én elmondtam sokat görcsölök, arra csak legyintett. Lecseszett mert nem oltatom be magamat, mecseszett mert 14heteden farmerba mentem és nem kismama nadrágba, összenyomom a gyerekem. Lecseszett, mert "csak" a kórházas genetikait csináltattam meg, és nem a 200ezres nemtudom milyen tesztet...

Nekem erre terhesen nincs szükségem. Így is van min aggódnom...

Otvost váltani nem tudok, mert csak ő és a főorvos apja rendel itt, akihez lehetetlen bekerülni. A megyeszékhelyi kórházban nem fogadnak, mert ide tartozom körzetileg.

A magánorvos nem opció.


Ha nem járok el erre a terhesgondozásra, ahogy a fiammal sem tettem (mivel ott még nem tudtam hogy kell), de a kötelező uh-k, laborok megvannak, akkor beleköthet bárki is? Most azért aggódom, mert aláiratták velem a papírt.


2021. ápr. 7. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
A szülési pénzek megkapásához feltetel szerintem...
2021. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1es. Fiamnál is megkaptam minden pénzt
2021. ápr. 7. 13:20
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Akkor ne járj!

De akkor miért írtad ki?

2021. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy egyes írja, az anyasági támogatás ahhoz kötött. Egyébként nem kell havonta járni, én sem jártam, de trimeszterenként egyszer érdemes menni. Ezek szerint te 7. héttől a 36. hétig egyáltalán nem voltál orvosnál? És a védőnő ehhez mit szólt, ha voltál nála? És a barátnőid sem mondták? A csapból is ez folyik.


Amúgy semmi nem kötelező, csak ha baj van, akkor benézett a paci az ablakon...

2021. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

4: sose értettem, hogy miért akkora nehézség elmenni háromszor a terhesség alatt...????


Aztán ha valami baj van, akkor megy a mutogatás, hogy mer-a-szörnyű-magyar-egészségügy......

2021. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Fiammal 7hetesen voltam megállapításon, a nőgyógyászaton.

Aztán 12, 18, 30hetesen a kötelező uh-kon, ezt nem a nőgyógyászaton csinálják, hanem az ambulancián. + a trimeszterenkénti labor.

Ezeket a védőnő megnézte, beírta a kiskönyvbe és ennyi. De ezt leírtam a kérdésben is.

A védőnő 1 szóval nem mondta, hogy valami hianyozna.

barátnőmmel kb egyszerre lettünk terhesek, neki is csak ezek voltak, ő is kapta a lecseszést. Másik barátnőim magánba jártak, így az annyira nem volt viszonyítási alap.

A kiskönyvben 4db védőnői, illetve 1db orvosi pecsétem volt, amit a 36.héten kaptam a nőgyógyászaton, mert akkor kellett mennem kenetvételre. Ezt is a netről tudtam meg, itt kaptam a lecseszést.


A védőnő simán kiállította az igazolást az anyaságihoz.


Most 7hetesen voltam a nődokinál, 12hetesen ambulancián az uh miatt és most 14hetesen újra a nődokinál, ami egy kalap sz@rt sem ért...


Benéz a paci az ablakon?!

2021. ápr. 7. 13:39
 7/17 A kérdező kommentje:

5!

A szörnyü magyar egészségügy, ahol senki nem képes elmondani, hova kellene mennem, ahol magamnak kell kitalalni, hogy épp vajon melyik vizsgalat jön, mert isten bocsáss meg, első baba volt, honnan tudtam volna elötte?!


Vagy szörnyű magyar egészségügy, ahol konkrétan most rám sem nézett a doki, csak belekötött mindenbe. Elmondtam mi a panaszon, legyintett és elküldött.



Akkor miről beszélünk?! Ezért menjen az ember? Ha ott vagyok se vagyok előrébb ilyen ellátasok mellett...

2021. ápr. 7. 13:43
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Akkor ne menj!


Senki nem fog rábeszélni!

Csak olyan válaszokat fogadsz el, ami a prekoncepciódnak megfelel...

Tök fölösleges volt kiírni.

2021. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Én is csak a kotelezokre mentem meg 3* nőgyógyászhoz. Nekem is beszólt, de nem érdekelt. Amugy nem a mehszajvizsgalattol nő meg a baba :)
2021. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8!

Nem, nem csak azokat a valaszokat fogadom el, konkrétan senkit nem pontoztam semerre. Elolvastam minden választ, és válaszoltam szerintem mindenkinek.


De mint fentebb is írtam, azért érdekel, mert szívem szerint nem mennék, de aláiratták velem a papírt, hogy a 20.hétig 4hetente, utána 3hetente kell járni hozzájuk. És ez érdekelne, hogy ez az aláírás számít-e. Emiatt lehet-e hátrányom ha nem megyek...

Fiamnál azért nem is volt kérdés, mert ott nem írtam alá semmit.

2021. ápr. 7. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!