Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi van akkor, ha nem járok...

Mi van akkor, ha nem járok terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

Fiam 2019áprilisában született. Akkor a megsei kórházban voltam megállapításon. Amit adtak papírt, azzal a védőnőhöz kellett mennem, hogy majd ő mondja a további vizsgálatokat.

A védőnő persze semmit nem mondott, barátnőktől, helyi csoportból tájékozódtam, mikor hova menjek. Ez alapján voltam 3kötelező uh-n, illetve a laborokban. Ezeket a leleteket a védőnő nézte meg nekem. Mikor 36hetes voltam, akkor kellett újra oda mennem, ahol a megállapítás volt, ott kaptam a lecseszést, hogy 4hetente járnom kellett volna. Én feltettem a kezeim, hogy honnan is kellett volna ezt tudnom?! Mindenki másra mutogatott, hogy kinek kellett volna ezt mondania nekem.


Most ismét terhes vagyok. 14hetes. Megállapításon már nem a megyei kórházban voltam, hanem a szomszéd városban (azóta költöztünk), a megyeiben csak a kötelező uh-k vannak.

A megállapításon aláirattak velem egy papírt, hogy ők végzik a terhesgondozásom. Tegnap kellett mennem azóta hozzájuk. Vinnem kellett a 12hetes uh-t és a labort. Konkrétan a doki a leleteimrt meg sem nézte, meg sem vizsgált, nem csinált ultrahangot. Megkérdezte van e bajom, én elmondtam sokat görcsölök, arra csak legyintett. Lecseszett mert nem oltatom be magamat, mecseszett mert 14heteden farmerba mentem és nem kismama nadrágba, összenyomom a gyerekem. Lecseszett, mert "csak" a kórházas genetikait csináltattam meg, és nem a 200ezres nemtudom milyen tesztet...

Nekem erre terhesen nincs szükségem. Így is van min aggódnom...

Otvost váltani nem tudok, mert csak ő és a főorvos apja rendel itt, akihez lehetetlen bekerülni. A megyeszékhelyi kórházban nem fogadnak, mert ide tartozom körzetileg.

A magánorvos nem opció.


Ha nem járok el erre a terhesgondozásra, ahogy a fiammal sem tettem (mivel ott még nem tudtam hogy kell), de a kötelező uh-k, laborok megvannak, akkor beleköthet bárki is? Most azért aggódom, mert aláiratták velem a papírt.


2021. ápr. 7. 12:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

A magyar egészségügy minősíthetetlen lassan... Nemcsak ha terhes vagy, ha más bajod van, akkor is harapófogóval kell kiszedni az orvosokból, hogy mit kell csinálni, hova menj meg mikor. Megértelek kérdező, ha az ember nem kérdez rá konkrétan egy dologra kb nem mondanak semmit. Az állami egészségügyben persze.


Arról amit aláírtál nem kaptál másolatot? Vagy legközelebb ha mész nem lehet lemásoltatni? Mert alap kéne hogy legyen ha aláírsz valamit, akkor neked is ki kellene adniuk.

2021. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%

Bocs, de ez a védőnő feladata lett volna törvényileg. Ha a barátnőd is így járt, akkor valami a védőnői ellátásban nem stimmel. Még jó, hogy egy ilyen kompetens személy fogja a leleteidet értékelni.


Tőlem a védőnő minden alkalommal megkérdezte, hogy mikor voltam orvosnál. A leleteket a védőnő önmagában nem is értékelheti ki (az országban).


Amúgy meg van erre törvény, hogy hogyan néz ki a várandós gondozás, sőt a kiskönyvben is benne van a hivatkozás a rendeletre, hogy kik vesznek részt a gondozásban. Érdemes olvasgatni.


Ettől még persze nem kötelező, ha baja lesz a gyereknek, az csak a te bajod lesz. Meg az adófizetőké.

2021. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

11!

Van nekem is példányom belőle. Abban szerepel, hogy 4hetente meg kell jelennem náluk a 20.hétig, utána 3hetenre. De az nincs leírva, mi van ha nem megyek.

Ezért meg felesleges, mert rá se nez semmire, csak elhord mindennek alaptalanul. Ezért felesleges órákat várnom az időpontomon felül, azért hogy elküldjön 2 perc alatt. Ha foglalkozna velem, meg se fordulna a fejemben, hogy nem megyek el.


12!

Igen, már tudom hogy a védőnő feladata lett volna szólni, ezt el is mondtam neki, akinek annyi volt a válasza, hogy neki ezt honnan kellett volna tudnia?! Na és nekem??

És az a szép, barátnőm 100km-re lakik, full másik védőnő, és ő is ilyen tájékozott.

Kiskönyvben csak a 3uh meg a laborok vannak. Az meg is volt.

Baja lesz a gyereknek?! Na aztán mitől? Ha eljárok is pont leszarják mi van a gyerekkel. A genetikai uh-kon meg látszodna ha baja van, a nődoki pont nem tesz hozzá semmit...

2021. ápr. 7. 16:36
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

13: nyilván semmi, az orvos csak dísznek van. A cukorbetegség, preeclampsia és társai meg majd észrevetetik és kezelik magukat.


Csak azt nem értem, amit a többi válaszoló sem, hogy milyen választ szeretnél kapni? Szidjuk közösen a rendszert, hogy de ügyes vagy, hogy rád sem fog nézni egy orvos/szülésznő sem, hanem meglepi lesz a szülőszobában? Jó esélyed van rá, hogy nem lesz semmi, a bokor alján meg a sufniban is szülnek egészséges gyereket titokban, de vannak akik azért néha odamennek a szakemberhez, hatha mond valami érdekeset.

2021. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

14! De mond már el, ha a doki rá se nez a papíromra, akkor ki kezeli?! Ha elmondom, hogs görcsölök, sokat fáj a hasam, csak legyint... akkor azt ki kezeli?!


Nem első babám, tudom hogy hogy működik a szülés, ha hiszed ha nem. Most baromira nem arról van szó, nem is értem, azt hogy kevered most ide...


Hanem azzal van még mindig bajom, hogy azért járjak oda, hogy pont leszarjanak, megalázzanak kb, és ezen rágódjak, a legközelebbi vizsgálatra pedig gyomorideggel menjek?! Te nem érted még mindig....


Ha ellátnának, foglalkoznanak velem, emberszámba vennének, meg sem fordulna a fejemben, hogy 1 vizsgálatot is, vagy konzultációt is kihagyjak....

2021. ápr. 7. 17:58
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

Én most vagyok 17.hetes terhes, magánorvoshoz járok, a körzeti terhesgondozóba biztos be nem teszem a lábam.

Eddig voltam 6+4 hetesen terhesség megállapításkor ill. a 12+3 hetes genetikai ultrahangon + kombinált teszten. Következőre 19.hetesen megyek a genetikai uh. vizsgálatra utána majd a 28-32.hetes uh-ra tervezek menni meg a kenetvételre. Onnantól pedig majd ctg-re, nst-re max.

Labort megbeszélem a háziorvossal.

A súlyomat és vérnyomásomat megméri a védőnő, ha baj lesz a cukrommal majd úgyis a diabetológus kezel nem a nőgyógyász.

Ha panaszom lesz, bejelentkezek soron kívül természetesen.

Ugyanilyen idős terhes ismerőseim, munkatársaim két hetente járnak ultrahangra meg babamozizni. Kérdem én miért? És az egyáltalán jó a magzatnak? Szerintem nem.

2021. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%

Én sima sztkba járok és tök normálisak velem. Mindent elmondtak, és ha kérdésem volt, most a vírus miatt elég volt telefonon kérdezni, és ha kellett kértek új vizsgálatot is (vizelet probléma miatt volt ez), amire simán soron kívül odaengedtek. Nem hívnak be hetente, de ha menni kell, általában mindent ellenőriznek, adnak pár tanácsot, és annyi. Nekem a védőnőm is tök normális.


Sajnálom, ha neked nem jó tapasztalatod van. Vagy keresnék másik orvost, vagy célzottan kérnék vizsgálatokat, és nem foglalkoznék a véleményükkel.

2021. ápr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!