Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van értelme genetikai tanácsad...

Van értelme genetikai tanácsadásra menni,ha a kombinált tesztet nem kértem,de Prena teszt lesz, csak még nincs eredmény?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok. Azért is kérdezem, mert csak a 2 évesemmel tudnék odamenni (nagyi nincs még oltva) és nem lenne könnyű buszozni vele messzire. Oda kombinált teszttel és uh-val szoktak menni és az alapján adnak tanácsot? Csak egy jó értékű genetikai uh-m van. A Prena teszt pénteken van, a tanácsadás meg kedden. Mit tanácsoltok?
2021. ápr. 15. 22:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Értem, szerintem nem tájékoztattak rendesen. A nőgyógyász (nem fogadott) azt mondta, hogy nem vagyok olyan idős, vannak akik 40 felett szülnek. Mintha utalt volna rá, hogy lehet nekem nem csinálják meg. Ő a kombinált tesztet mondta, hogy azzal menjek vissza hozzá és ha magas akkor lehet (nem biztos), hogy elvégezhetik boholyból, de szerinte a korom nem húzza úgy le az eredményt, ha minden más jó. Viszont ha közepes (amire nagyobb esély lett volna, mert jó az uh-m) akkor már nem biztos, hogy nekiállnak a vizsgálatnak. Biztos a fizetős kismamákat jobban tájékoztatják és küldik vizsgálatra. Úgyhogy nekem így bizonytalan volt az egész és ezért mentem a fizetős prenára.
2021. ápr. 16. 15:35
 12/12 anonim ***** válasza:

Én sztk-s nőgyógyászhoz járok és ennél több infót adott, pedig 35 éves vagyok és kifejezetten ajánlotta a vizsgálatokat a korom miatt. A bolyhos azért nem a legjobb mert a szuri rizikós tud lenni így azt csak akkor ajánlják, ha tényleg meg kell erősíteni a diagnózist(erre kell a kombinált teszt).

Neked vacak a nőgyógyászod válts át szimplán másikra, bármikor megteheted. Illetve a védőnő is tud jó tanácsokat adni(ez is sajna szerencse kérdése, hogy milyen védőnőt kapsz).

2021. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!