Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha vérnyomásmérőt làtok,...

Ha vérnyomásmérőt làtok, felmegy hatalmasra az amúgy normál pulzusom. Voltatok már hasonló helyzetben? /fehérköpeny szindroma./

Figyelt kérdés

A háziorvosom már régóta ismer ha valami miatt megyek hozza úgy kezdi “nyugodjon meg majd a végén merjük a vérnyomást “ a pulzusom amúgy 70 környéke de amint beérek egy rendelőbe már érzem hogy kiugrik a szívem, ha meglátom a vérnyomásmérőt, és felmegy 110-120 környékére. A védőnő illetve a nőgyógyászom majdnem infarktust kapott mikor megmérték. A vérnyomásom tökéletes. Ahogy hazaérek a vizsgálatról, ami 10 perc kb újra 70es. A háziorvosom nyilván már

Ismer, de a védőnő és a szülész nőgyógyászom nem, ezáltal nem is értik/ nem akarjak elhinni hogy máskor nem ilyen. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit lehet tenni? Illetve ilyen alapon a szülésre is hatással lehet ez a szindróma ha csak egy egyszeri vizsgálatnàl kijön?


2021. máj. 2. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Szüléskor az adrenalin alapból fog dolgozni es a pszichéd nem a fehérköpeny szindrómával fog foglalkozni,ettől ne félj. Ha esetleg befektetnek vagy a szülés utáni napokban mérik ( nálunk nem mertèk,pedig Dopegytes voltam), vegyèl/kerj kölcsön egy automata mérőt és vidd magaddal. Még jóval vizit előtt mérd meg és írd fel. És ezt mindenképp beszéld meg a dokiddal. A nővérek meg majd átadják egymásnak és tudni fogjàk,hogy magadnak méred.
2021. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Sokan vannak így, fehérköpeny szindróma.
2021. máj. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Kérheted hogy ne mérjék, hanem méred magadnak,kérheted hogy a végén mérjék mint a háziorvosod, illetve van olyan szerkezet amit felraknak és 24 órán át méri a szívverést, attól biztos megnyugodnának, ha nagyon problémáznak, kérdezd meg van-e erre lehetőség.
2021. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En is igy voltam/vagyok. Pont Nst-n voltam,mikor mertek a kiírt napon. Valamiert akkor kifejezetten magasat mertek,amin az sem segített,hogy a no pampolt,hogy meg is halhat a babam... Felkerultem szuloszobara,ott mar tokeletes volt,nem is értették miert küldtek. Vegul 41+5re született teljesen egészségesen,szoval a szülésre nem volt kihatással :)
2021. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző terhességem végén magas vérnyomásom lett, nst-n mindig kínlódtak vele, többször kellett mérni. A végén már annyira izgultam a vérnyomásmérés miatt, hogy a pulzusom is magas lett. Azóta ha bármi rendelőben mérik (háziorvos, üzemorvos, védőnő stb) mindig magas mindkettő.

Itthon majdhogynem alacsony a vérnyomásom.

A pulzus a terhesség alatt eleve magasabb picit.

Szüléskor is fogják majd szerintem figyelni ha rendszeresen gond van vele, nekem mondjuk császár lett a vége, de az anesztes kézben tartotta a dolgokat.

2021. máj. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem brutál felmegy ha orvos méri és onnan jöttünk rá hogy a doki vérnyomáscsökkentőt írt fel és ugyanúgy brutális eredmények lettek következő vizitkor. A 24 órás méréskor pedig csak éjjel volt jó, sőt már 95/55 vészesen alacsony a felesleges gyógyszerektől.
2022. okt. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!