Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 39 éves lombikos kismama...

39 éves lombikos kismama vagyok. Normális dolog, hogy már a terhességem 16-odik hetében járok és az orvosom egy ultrahangon kívul még semmilyen vizsgálatot nem végzett?

Figyelt kérdés
Se egy vérvétel, se vizelet minta, se a 12-edik heti tarkóredo mérés, csak a 8-adik héten egy ultrahang. Majd két hét múlva kell mennem megint ultrahangra. Azt mondta, felesleges lenne minden, hiszen lombikbaba, és biztos rossz blasztocisztát nem ultetek vissza.
2015. máj. 7. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez elég érdekes hozzáállás a dokitól.

Hiszen,ha megfogant a baba, akkor a terhesség ugyanolyan lefolyású, mint a természetes úton fogantaknál. Vagyis ugyanazokat a vizsgálatokat kellene elvégezni.

Az életkorod miatt szerintem még jobban kellene figyelnie rád.

Én elgondolkodnék egy orvosváltáson.


Boldog babavárást!

2015. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

A védőnő sem mond semmit?

2015. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Érdekes.

Úgy gondolom, hogy a terhesség ugyan olyan lefolyású minden esetben és a vizsgálatok is ugyan azok.

Kérdezz rá az orvosnál, hiszen a 12.heti uh az egyik legfontosabb a down szindróma szűrése miatt is.

2015. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Ez elég ostobaság, mert a lombikban sem nyúlnak bele a genetikába, szóval nincs kizárva, hogy bármi baja legyen a babának. Nekem végigcsinálták az összes szokásos vizsgálatot, mintha sima terhesség lenne (hiszen a megtapadástól kezdve az is).
2015. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is lombikos vagyok. A lombikos doki, amikor megállapította, hogy sikeres volt a beültetés, mondta, hogy most már átirányít normál nődokihoz, járjak terhesgondozásra.

Így hát bejelentkeztem a nődokimhoz meg a védőnőhöz.

2015. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Jézusom. Ilyen öregen kihagyja a down szűrést. Lombiknál nagyobb az esély beteg babára valamivel.
2015. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ettől félek én is, hogy már majdnem negyven vagyok, aztán semmi kivizsgálás. Nem Magyarországról vagyok, nálunk nincs védőnőhöz járás. Doki váltáson gondolkozom, de szerintem már így is elkéstem jćskán. :-(
2015. máj. 8. 10:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Es ez miert 16 hetesen jut az eszedbe?
2015. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak nem Anglia?
2015. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amniocentézisre még elmehetsz.Én is mentem,39 voltam.
2015. máj. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!