Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozási kiskönyv...

Terhesgondozási kiskönyv vezetését mennyire veszik komolyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 hetes terhes vagyok.

Eddig az összes szükséges vizsgálaton részt vettem.

Voltam háziorvosnál, laborban, 12 hetes UH-n, meg előtte nőgyógyásznál vagy háromszor.

Az a bajom, hogy a védőnőn kívül senki se irt bele a könyvbe, egyedül a haziorvos tett egy pecsétet, meg a fogorvos. Külön dokumentálva persze minden vizsgálat megvan.

Védőnőnél kétszer jártam.


Mennyire veszik ezt komolyan?

Olvastam, hogy a pénzbeli ellátások feltétele, hogy vezetve legyen.

Ez magában foglalja az orvosokat is, vagy elegendő a védőnő?

Esetleg visszamenőleg töltessem ki?



2021. jún. 7. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a védőnőtől kell azt hiszem 4 pecsét az egyszeri anyasági támogatáshoz.

Ő is adja majd az igazolást hozzá.

2021. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jún. 7. 09:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha van fogadott dokid akkor ő tölti ki a 12 hetes uh-t meg a 20 hetest, azt hiszem.

Nekem volt fogadott dokim, de nem igazán írt bele. Senkit sem érdekelt. De a védőnői pecsétje megvoltak, így kaptam is az igazolást a végén.

2021. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nőgyógyász (sztk-s!) adta ki a kiskönyvet azon a rendelésen, mikor már volt szívhang. Azóta is minden alkalommal írt bele a terhesgondozó nőgyógyászom, a védőnő és a háziorvos, már csak négy hely van, ha nem igyekszik kifelé a baba, a végén még pótlapozni is kell :D A fogorvosnak külön helye van, ő csak a fogászati állapotot jegyzi be. A "nagy" ultrahangokat a kórházban csinálták, ott kifejezetten szóltak, hogy ők nem írnak terhesgondozási bejegyzést a kiskönyvbe, viszont kiadták a leletet, aminek az eredményét a védőnő jegyezte be a megfelelő rovatokba. A labor esetében szintén így megy. A terhesgondozó nőgyógyász írja még be a szülés várható időpontját (külön lepecsételi), ez fontos a szülési szabadság, támogatások, meg a babaváró hitel igénylése miatt.
2021. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem mindkét gyereknél így volt kérdező :) szóval ne aggódj, szerintem előbb utóbb a kiskonyvet meg is szüntetik mert minden online lesz.
2021. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

5! Az gáz lenne... Jön egy rendszerhiba,vagy akármi, és volt adat, nincs adat..


Ráadásul iskolás korban is kell még ez a kiskönyv. Egyszerűbb egy kiskönyvet megőrizni, és magaddal vinni, mint online keresgélni, ami vagy betölt, vagy nem..

2021. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Iskolás korban nem a terhes kiskonyv kell, hanem amit az ujszulott kap (oltási könyv szeruseg) :)

Egyébként szerintem könnyebben eltűnik egy kis konyvecske mint online tv adatok (gondolom van biztonsági mentés meg ilyesmi)

2021. jún. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7! Tényleg, összekevertem. Csak láttam, hogy "kiskönyv", és rögtön arra asszociáltam :).
2021. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6 Ezzel a gondolkodásmóddal még mindig a fán lennénk :D

Gyakorlatilag minden digitalizálva van már.

2021. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9! Azt kétlem.


Nekem a gyerek papírjai (2 mappányi orvosi papír, plusz kiskönyv) el van rakva egy mappába.


Az nem tűnik el csak úgy..



Ettől függetlenül sajnos a magyar egy papíralapú létforma. Mindenhol a papírt kell bemutatni.

2021. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!