Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak én érzem úgy, hogy írto...

Csak én érzem úgy, hogy írto kevés a terhes ellátás?

Figyelt kérdés

27hetes terhes vagyok.

Nincs fogadott orvosom, nem azért mert nem tehetnénk meg, hanem egyéb okok miatt, most nem ez a lényeg.


Terhesgondozasra egy városba járok, de a genetikaiakat a megyeszékhelyen csinálják. Eddig ezzel nem.is lenne bajom.


A terhesgondozás annyiból áll, megkerdezi a doki van-e panaszom? Ha nincs, beír a kiskönyvbe és ennyi. Ha van panasz, arra meg rávágja ez a terhesség velejárója 🤦‍♀️ (pl volt hogy görcsel és barnázással mentem hozzá, ha nem veszek vele össze, meg sem vizsgál)


Uh csak a genetikai van, a megyeszékhelyen.


Tegnap óta megváltozott a folyásom. Neten olvastam (tudom nem szabad), aszerint menjek orvoshoz, mert akár koraszülesre is utalhat ez a váladék.

Ma elmentem az ambulanciára, ahol elvileg ha probléma van, soron kívül fogadnak. Elmondtam mi a panasz, annyi volt a válasz, nem vérzek, nem görcsölök, akkor nincs baj. Azzal az aszisztens sarkon fordult, még annyit hozzátett hogy sok a tenyleges beteg, rám nem jut idő ilyen miatt. Majd másfél hét mulva úgyis lesz uh-m, ott is jelezzem.


18hetesen, azaz 9 hete volt utoljára ultrahangom. Most itt vagyok a bizonytalanságba, hogy minden oké lehet e a babámmal. Masfél hét még hosszú idő. Most pl magándokihoz sem tudok elmenni ilyen rövid idő alatt csak 1 vizsgálat erejére.


Ti mit tennétek? Én aggódom túl?


2021. júl. 6. 19:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem meg sok. :)

Minek járkálni, ha minden rendben van? Ha te többet mennél, azt meg lehet oldani, nincs ezzel gond.

2021. júl. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Pont ezaz, hogy nem tudom, nincs-e gond :D

Az aszisztens ránézésre azt mondta nincs, és ennyivel leráztak.

2021. júl. 6. 19:23
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

Mondjuk azért valószínűleg ő jobban tudja, mint a neten összevissza írkáló ismeretlenek.

Túlságosan parázok, szegény gyereket nem irigylem. Ha ilyen maradsz akkor is, amikor megszületik, egy nyugodt perce nem lesz. Te meg egy ideggörcs leszel állandóan.

2021. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Magyarországon sokkal több vizsgálat van terhesség alatt, mint más országokban, akár nyugat europában. 3 genetikai ultrahang van, az nem kevés, ha szeretnél többet akkor fizetni kell, ha gond van akkor nézik ingyen is, nekem hetente volt uh, de akkor kórházban is voltam. Azért ez a megváltozott a folyásom tényleg nem egy nyerő szöveg a nőgyógyászaton. Keress egy magándokit, ha jobban azeretnéd, hogy figyeljenek rád.
2021. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk nem volt 3 genetikai uh. Egy volt a 12.heten ami nucha szűrés aztán az amit genetikai uh-nak csúfolnak a 20.heten. és ennyit de ettől függetlenül engem is kiidegelt, hogy állandóan menni kellett valahova
2021. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Van már egy fiunk. 2 és fél éves.

Utana elvesztettünk egy babát, 23.héten beindult a szülés, nem maradt meg. Akkor kérdezték, hogy a nyákdugót nem-e láttam.


Most tegnap óta ilyen nyálkás, atlátszó folyásom van, sosem volt ilyen. A neten ahol kerestem, mindenhol a nyákdugóra bukkantam. Ezert is aggódom ennyire.

Nem szeretném, ha őt is elveszítenénk, így a 27.héten.


Ezt el is mondtam, de elküldtek

2021. júl. 6. 19:58
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Megkérdezhetem, miért érzed úgy hogy esetleg nincs minden rendben? Görcsölsz, vérzel?
2021. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7!

Az elöbb irtam le :)


Megváltozott, nyálkás a folyásom, 2x ilyen kocsonyás darabkát is talaltam benne, igaz nagyon kicsi, mint a gyufa feje akkorát.

És emiatt nagyon megijedtem.

2021. júl. 6. 20:05
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem tudsz magándokihoz menni? Telefonálj pár helyre, hátha van szabad időpont.
2021. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
4et hívtam fel eddig, 2-3hét a minimum :(
2021. júl. 6. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!