Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2-3 hónapja elvesztettem az...

2-3 hónapja elvesztettem az állásom, alkalmi munkákból élek most..2 napja derült ki, hogy terhes vagyok. Betegbiztosításom ezáltal sajnos nincs. Fogadnak így nőgyógyászaton? Mi a teendő ilyenkor? Kezdjem el saját magam után fizetni a tb-t?

Figyelt kérdés

2020. aug. 3. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Fogadnak. Kezdd el fizetni, igen. Bár nem tudom mi a további terved: az abortusz mindenképp fizetős, a tv-t pedig a gyes alatt az állam állja.
2020. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Betegbiztostásod volt, munkaviszony megszűnése után 45 napig még fenáll.

Utána munkaügyi hivatal, regisztrált álláskereső, mely idejére is az álláskeresési járadék van 3 hónapig, ez alatt is van tb-d. Utána pedig 1 évig átvállalja az önkormányzat, ha kérvényezed.

2020. Julius 1.ig bárhol elláttak ha nem fizetted, vagy nem fizették helyetted a munkáltatók , önkormányzat stb akkor is., utólagosan hajtatják majd be.


Július 1től viszont már nem látnak el sehol, át se jutsz az SZTK recepción, ha nincs fizetve. De neked elviekben kellenne, hogy rendezett legyen...legalábbis értelmes ember tudja mik a lehetőségei vagy besétál ah önkormányzatba és megkérdezi.

Ha semmit nem intéztél az elmúlt 2-3hónapban, akkor igen fizetned kell magadnak a nav-nál! Húzz bele mert már így is elvagy késve.

2020. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Hülyeség, 2. Ellátják, csak közlik, hogy nincs érvényes tb-je
2020. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Járulékhátralék


Ha a magánszemély nem fizeti meg a járulékot és a 2020. július 1-jét követő időszakra vonatkozóan keletkezett hátraléka meghaladja a 46 260 forintot (az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összegének hatszorosát),[5] akkor nem vehet igénybe térítésmentesen egészségügyi szolgáltatást. Ebben az esetben a NEAK a társadalombiztosítási azonosító jelet (tajszám) érvényteleníti. Ezután legkorábban a tartozás megfizetése utáni naptól lesz újra érvényes a tajszám."



[link]

2020. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
4 ez ok. De a világon nincs olyan, hogy egy terhes kismamát ne lássanak el. Nyilván kérdező fizesd be az elmaradásodat.
2020. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

5!


A második valaszado hülyeségére reagáltam.

2020. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Hiába a lepontozás, ez a valóság, a tények!

Már csak akkor látják el ha ő ELŐRE fizet érte, vagyha rendezi a tb viszonyát.

Tehát ti ne beszéljetek hülyeséget!

2020. aug. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Cukiján, a NAVH oldaláról másoltam ki a jelenleg hatályos eljárást. Ellátják, nem kell fizetnie. Majd ha 6 hónapos elmaradása lesz, akkor kell fizetnie, de ezt sem egy kismama terhesgondozasan fogják megoldani, nyugi.
2020. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Na most én mondok egy másik verziót. Ellátják, csak ki fogják számlázni neki ha nincs tb-je.
2020. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is old meg, hogy legyen biztosításod, fizesd vagy keress önkormányzati segítséget.

Másodszorra: Még ne menj munkanélkülire ha nem muszáj. Szerintem. Nekem is levegőben volt, hogy munka nélkül maradok a terhesség alatt és akkor felvilágosítottak, hogy ha a szülés napján nem vagy jogviszonyban, akkor se GYED se semmi nem jár az első években. Ezért nekem azt javasolták, hogy a szülés napja előtt 3 hónappal kezdjem meg a munkanélkülit, így jogviszonnyal rendelkezem a szülés napján. Nézz utána!

2020. aug. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!