Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csak én érzem úgy, hogy írto...

Csak én érzem úgy, hogy írto kevés a terhes ellátás?

Figyelt kérdés

27hetes terhes vagyok.

Nincs fogadott orvosom, nem azért mert nem tehetnénk meg, hanem egyéb okok miatt, most nem ez a lényeg.


Terhesgondozasra egy városba járok, de a genetikaiakat a megyeszékhelyen csinálják. Eddig ezzel nem.is lenne bajom.


A terhesgondozás annyiból áll, megkerdezi a doki van-e panaszom? Ha nincs, beír a kiskönyvbe és ennyi. Ha van panasz, arra meg rávágja ez a terhesség velejárója 🤦‍♀️ (pl volt hogy görcsel és barnázással mentem hozzá, ha nem veszek vele össze, meg sem vizsgál)


Uh csak a genetikai van, a megyeszékhelyen.


Tegnap óta megváltozott a folyásom. Neten olvastam (tudom nem szabad), aszerint menjek orvoshoz, mert akár koraszülesre is utalhat ez a váladék.

Ma elmentem az ambulanciára, ahol elvileg ha probléma van, soron kívül fogadnak. Elmondtam mi a panasz, annyi volt a válasz, nem vérzek, nem görcsölök, akkor nincs baj. Azzal az aszisztens sarkon fordult, még annyit hozzátett hogy sok a tenyleges beteg, rám nem jut idő ilyen miatt. Majd másfél hét mulva úgyis lesz uh-m, ott is jelezzem.


18hetesen, azaz 9 hete volt utoljára ultrahangom. Most itt vagyok a bizonytalanságba, hogy minden oké lehet e a babámmal. Masfél hét még hosszú idő. Most pl magándokihoz sem tudok elmenni ilyen rövid idő alatt csak 1 vizsgálat erejére.


Ti mit tennétek? Én aggódom túl?


2021. júl. 6. 19:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos ilyen, ha nincs fogadott orvosod. Borzasztó, de az ember inkább fizet, hogy biztonságban érezhesse magát. Már amennyire. A vetéléses előzménnyel főleg. Nem tapsikolok a rendszernek, mielőtt bárki félreérti. Csak ez valóban annyira kiszolgáltatott helyzet, annyira félti ilyenkor az ember annak a csöppségnek az életét, hogy inkább kussban tömi a fehér köpenyek zsebét.
2021. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%

Ha lerdesre valaszolok azigoruan akkor azt mondom h tul sok. Sok az UH a vervizsgalat az egyebb dolgok. Boven eleg lenne a fele.


A te esetedben volt egy veteles. Erre oda kellene figyelnie a dokinak akar fogadott akar nem. De ez nem indokolja h a alapesetben tobb vizsgalat legyen. Max annyi h ha komolyabb dolgok vannak akkor komolyabb lehyen az odafigyeles.

2021. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%

Két dolog.

Az egyik, hogy nem az gondod, hogy kevés a vizsgálat, hanem az, hogy nem úgy foglalkoznak veled, ahogy szeretnéd.


A másik, fel nem fogom, ilyen szülészeti előzmény után miért nincs orvosod. De ez a te dolgod

2021. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%

A vizsgálat nem kevés. Protokoll szerint 3 UH van (12, 18-22 és 30-32 hét). Emellett 3 vérvétel, aminek azért illik megnezni az eredményét az orvosnak, de ennyi. Alapvetően ennél nem is kell több.


A probléma inkább az, hogy panasz esetén nem vizsgálnak meg. Az esetek többségében tényleg csak vaklárma, de ha volt egy középidős vetélésed, en nem merném elbagatellizálni az orvos helyében. Ilyen esetben amúgy sem ártana 20 hetes UH-n cervixhosszt is nézni.


De azért nem kell leírni az sztk-s terhesgondozást, mert valahol teljesen jól működik és vannak kókler magánorvosok is.

Nálunk 12,20,25,30,36 hetesen is van terhesgondozás (12,20,30 és 36 hetesen UH is), ott van az orvos is, mindig néznek szívhangot, vernyomást, vizeletet, átnézik a laborokat és az uh-kat, panasz esetén is megvizsgálják az embert.

2021. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Baba genetikát keresd meg akár írj rájuk facon hnekem hamar intéztek uh t, lehet a k{rnyékeden is tudnak segíteni.
2021. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2021. júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én visszamennék az orvoshoz holnap ha nem fogad menj máshova. Amit leírtál az a nyákdugó is lehet.addig is pihenj és igyál magnéziumot.
2021. júl. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Fiammal sztk alapon jártam a terhesgondozásra, mindennel meg voltam elégedve. Ott volt a 3 kötelező uh, 3 labor, +4hetente a terhesgondozás, ahol tényleg foglalkoztak is velünk, de uh-t ott sem csináltak sosem. Ügyeletben szültem.



Második terhességemnél családi nyomásra lett orvosom. A mai napig azt vallom, ha nem fogadom fel, nem csak hozzá járok, lehet már a karomban tarthatnám azt a babát. Vagy mindenesetre nem így zárult volna a terhesség.

Ott kezdődött vele, volt egy tanulója, aki megvizsgált manuálisan. Iszonyúan fájt, hiába jeleztem. Mint kiderült, kinyitotta a méhszájat a 12.héten. 16hetesen elöntött a vér, arra annyit mondott, pihenjek.

Majd 23 hetesen egyik napról a másikra beindult a szülés. Kiderült beteg lett volna a babánk. Ezt neki a 12hetes és a 18hetes genetikain is látnia kellett volna. Azt mondták a kórházban, hogs ez ellen lehetett volna tenni, kaphattam volna valami gyógyszert amitől helyrejöhetett volna a baba. De mivel ezzel a problémával nem volt foglalkozva, a természet megoldotta.

Hozzáteszem, hiába hagytam neki ott egy vagyont, kevesebbet kaptam, mint anno sztk alapon.


Most ismét nincs orvosom. Több szem többet lát alapon. Ha az egyik doki nem venne észre valamit, ott a másik, az majd talán.

A 2 genetikám megvan, illetve 2 laborom.

Most másik városba járok terhesgondozásra, költöztünk nemrég. Itt viszont annyira nem vagyok megelégedve. Kb semmit nem csinálnak, meg sem kérdik, hogy vagyok jóformán.

Ha panaszom van, nem is hozzájuk kell mennem, hanem a megyeszékhelyi kórházban, ahogy ezt tettem is.


Benn vagyok babás csoportban, mindenki írja, tb alaoon ennyi meg annyi uh-t csinálnak a terhesgondozás keretében. Én meg, akinek problémája van, konkrétan el vagyok küldve.



Azóta nem jelentkezett a problémám, pihenek, már amennyit a nagyomtól tudok, emeltem a magnéziumon és imadkozok, legalább még pár hetet maradjon benn.

2021. júl. 7. 05:33
 19/20 anonim ***** válasza:
37%
De attól, hogy ez egy rossz tapasztalat, amiért remélhetőleg fel is jelentetted, ha a jelenlegi helyzettel nem vagy megelégedve, kell fogadni dokit és elmondani az előzményeket. Ha ő sem felel meg, akkor meg el lehet küldeni bárkit a pcsába, és keresni mást. Nem hiszem, hogy kockázatosabb egy normális doktorra bízni magag, mint hagyni, hogy leszrjanak a panaszoddal.
2021. júl. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ilyen probléma, foglalkoznak velem normálisan. 4 hetente járok, akkor mindig van UH, vérnyomásmérés. Volt hogy 2 hét eltéréssel mentem, mert a genetikai ultrahanghoz kértek egy új mérést megerősítésnek. Azon sem akadtak fenn. Ha panasszal megyek a kórházba ügyeletre, ott is alaposan megvizsgálnak. Mondjuk én vérzéssel illetve barnázással mentem, de minden alkalommal ártalmatlan jelenségről volt szó. Az ellátásra nem lehetett panaszom, még azt is felajánlották, hogy feküdjek be megfigyelésre, ha az megnyugtat (nem tartottam rá igényt). Genetikai ultrahangra az elsőre is és a másodikra is magánba foglaltam, annál úgy voltam, hogy biztosra megyek, hogy ha lehet akkor a legjobbak vizsgálják a babát.

A te eseted borzasztó :( Az előzmények is, és hogy ennek fényében nem akarnak foglalkozni veled jobban. Legközelebb mondd azt, hogy görcsölsz és/vagy véres, barnás váladékozást tapasztaltál. Nem szép dolog füllenteni, de ez az az eset, amikor nem fogsz ez miatt pokolra jutni.

2021. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!