Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált teszt - kinek...

Kombinált teszt - kinek milyen eredménye lett, és végül beigazolódott-e a rendellenesség?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sokan küzdenek azzal a problémával - ahogy mi is - hogy megkapják a kombinált teszt eredményét, és ott állnak egy arányszámmal, de nincs mihez hasonlítani.


Jó lenne, ha lenne néhány eredmény, amiben esetleg lehet kapaszkodni, megnézni, hogy kinek milyen értékek mellett milyen valós eredménye született.


Éppenezért nagyon jó lenne ha ide összeszednénk néhány eredményt. Nem csak az arányszámot, hanem az alábbiakat is:

- PAPP-A értéke MoM-ban,

- szabad béta-hCG értéke MoM-ban,

- tarkóredő mérete,

- anya kora a vizsgálatkor,

- ülőmagasság,

- megállípított Down, Edwards, és Patau-szindróma kockázat,

- és nem utolsó sorban, hogy végül a baba tényleg érintett volt-e bármelyik szindrómával?


Kérek mindenkit, hogy a lehető legpontosabban adja meg az értékeket. Köszönöm!



2021. okt. 26. 14:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek vegulis?
2022. febr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én csak arra emlékszem, hogy Down-ra 1:1050 lett az eredmény, amivel éppenhogy átcsúszott az alacsony kockázatú kategóriába, de egyáltalán nem nyugtatott meg. Szerencsére egészséges lett a baba, de végig izgultam a terhességet, sőt még születése után is néhány hétig "nagyítóval figyeltem", hogy biztosan rendben van-e. Legközelebb szerintem csináltatunk fizetős szűrést is, de az elsőnél megbeszéltük, hogy mindenképpen megtartjuk, ezért csak a kombinált tesztet kértük.


Kérdező! Mi lett végül az eredmény?

2022. febr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Teljesen egészséges kislányunk született. Sőt, azóta még egy. A másodiknál már kihagytuk a kombinált tesztet, és inkább elmentünk egyből 18. héten egy nagyon alapos UH vizsgálatra, egy olyan orvoshoz, aki legenda a szakmájában. Az elsőnél is hozzá mentünk, és ő nyugtatott meg minket, hogy minden rendben. Igen, az UH nem 100%, de azért elég közel van hozzá.
jan. 23. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!