Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Gyakoribb vizsgálatokkal...

Gyakoribb vizsgálatokkal vajon megelőzhető lett volna tragédia?

Figyelt kérdés

A 30.heti nagy UH után az anya nem járt nőgyógyásznál, szülni tervezett csak bemenni. Néhány nappal a kiírt dátum előtt nem érezte a babát mozogni, a kórházba bemenve közölték, hogy nincs szivhang.

A végső diagnózis: lepényelhalás.



2022. máj. 16. 06:44
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%

"Közeli rokonom volt a kisfiú, nagyon fáj nekem ami történt :("


Gondold el, az anyjának mennyire fáj, aki amellett, hogy biztosan hibáztatja magát (még ha nem is mondja ki), kénytelen azt hallgatni/látni maga körül, hogy mindenki más is őt hibáztatja.

2022. máj. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
96%
Ha neked így fáj, képzeld el neki mennyire rossz lehet. Azon az apró életen már nem fog segíteni ha magát okolja vagy ha mások őt. Ne pakold rá ezt a terhet.
2022. máj. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Pont emiatt nem beszélek vele erről egy szót se.
2022. máj. 16. 08:44
 14/33 A kérdező kommentje:

10, nem biztos a kifejezés. Ezt mondták.

Írod, ha csak elégtelenség áll fenn, az előre látható lett volna vizsgálatokkal, pl a magzat mérete.

Na engem épp ez nem hagy nyugodni. A 30. héten látta utoljára orvos. Akkor még oké volt minden. De utána ott volt bő két hónap, amikor semmi vizsgálat.

2022. máj. 16. 08:55
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
De nem járt nstre? Én sztkba jártam, és 36. héttől hetente volt nst, meg az orvos szívhangot hallgatott. Nemtom ez mennyit számított, de 38. héten volt egy alkalom, hogy nem tartották teljesen jónak, és meg kellett ismételni kaja után az egészet, mert ha nem élénkült volna fel a babám, küldenek a szülészetre. Szóval szerintem akármi lett volna a lepénnyel, feltűnt volna nekik, hogy nem jó. És ezek elvileg a kötelező vizsgálatok voltak, semmi extra.
2022. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
57%
Noverem az ellenkezoje volt.. sokaig titkolta a terhesseget es kb szules elott ment be 1-2 vizsgalatra. Szerencsere a baba ak nem esett baja. De merhetetlenul merges vagyok ezekre a nokre.. mert anyanak nem lehet hivni oket hogy a kotelezo vizsgalatokra is lustak elmenni..
2022. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
A 30. heti genetikai ultrahang után semmilyen vizsgálatra nem volt hajlandó menni. Kizárólag a védőnőhöz járt el, de nőgyógyászhoz nem.
2022. máj. 16. 09:19
 18/33 Derjaderja ***** válasza:
87%

A lepényleválás, ha teljes, egy akut körkép szokott lenni nagyobb súlyos hasi fájdalommal, halalfélelemmel, kis fokú verzéssel. Nem úgy szokott kiderülni, hogy néhány napja nem mozog a baba.


A lepényelégtelenség kiszűrhető lehet CTG, flow segítségével. Ettől függetlenül ez is lehet akut (pl a lepényt ellátó erek hirtelen elzáródása esetén), és akkor a 3 naponta végzett vizsgálatok sem védenek. Viszont vércukor, vérnyomás ellenőrzés is fontos, vizelet vizsgálat, ezeket talán a védőnő elvégezte.


Furcsa a rokonod hozzáállása. A magzatmozgás kapcsán is, általában nem néhány nap után tűnik fel. Lehet tudni, mért nem ment el a vizsgálatokra?

2022. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Orvos fóbia. Meg ő úgy gondolta, hogy érzi, hogy minden rendben.
2022. máj. 16. 09:46
 20/33 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem engedd el ezt a témát.
2022. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!