Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Gyakoribb vizsgálatokkal...

Gyakoribb vizsgálatokkal vajon megelőzhető lett volna tragédia?

Figyelt kérdés

A 30.heti nagy UH után az anya nem járt nőgyógyásznál, szülni tervezett csak bemenni. Néhány nappal a kiírt dátum előtt nem érezte a babát mozogni, a kórházba bemenve közölték, hogy nincs szivhang.

A végső diagnózis: lepényelhalás.



2022. máj. 16. 06:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy kiderült volna, lehet, hogy nem. Ezen kár rugózni, éppen elég baj ez így önmagában is.

Én 31. héten voltam genetikain, majd a 35. héttől heti egyszer, 38. héttől heti kétszer mentem ctg-re. 36. héten volt még egy uh, gyors méret csekkolás és annyit mondott a lepényre a doki, hogy minden rendben, nem meszesedik, nincs leválásra utaló jel. 40. héten megint volt egy uh a terminus miatt. Nyilván, ha lett volna lepény problémára jel, jobban odafigyelünk, akár befektetnek a kórházba, indítják, vagy kikapják, ha baj van. De ha hirtelen alakul ki, válik le, stb., azon valószínű tényleg nem lehet segíteni semmilyen kontrollal. Utólag már nincs értelme ezt elemezgetni.

2022. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Derjaderja ***** válasza:
19%
Hát én se kedvelném a nőt ezek után, bármilyen közeli rokon.
2022. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
89%
Nem előzhető meg. Heti egyszeri 20 perces CTG az aktuális állapotot mutatja. Akár pár óra múlva is történhet tragédia.
2022. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy levált a lepény, mert az nem előzhető meg (elönti a vér, az anyára nézve is életveszélyes), vagy kialakult egy trombózis (az sem előzhető meg, max. ha tudja, hogy van hajlama, mert szűrték rá és vérhigítót szúr... de néha hajlam nékül is össze lehet "szedni"), vagy elmeszesedett, elöregedett a lepény - ez viszont fokozatosan történik. Szóval erre csak akkor tudod meg a választ, ha megtudod, mi volt a pontos ok.
2022. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Amennyit én tudok, drámai tünet nem volt, vérzés stb. Legalábbis nekem így mesélték. Nem mozgott aznap a baba, tanakodtak, hogy menjenek-ne menjenek be, próbált az anya lépcsőzni, mozogni, enni, inni, de semmi se használt, ezután mentek be a kórházba.

Egyébként egy-két nappal előtte én is találkoztam vele, láthatóan nem volt baja.

2022. máj. 16. 12:52
 26/33 anonim ***** válasza:
24%

Tehet róla, mert ezer kis apró tünet van,amit egy orvos összetud rakni. Én utálom a kórházakat mégis bejartam, félek a tűtöl mégis vérvételre jártam, amikor meg cukros lettem végig szurkaltam magam a cukorszint mérés miatt,pedig panikolok a tűktől.

Legközelebb majd végig járni fog az orvoshoz és max kezelteti addig az orvos fóbiáját.

2022. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
93%

Én vérzéssel hívtam mentőt és még így is lelkiismeretfurdalásom volt, mert a saját megítélésem szerint nem véreztem olyan nagyon, hogy feltétlenül szükségét lássam. Kb, mint a menzeszem első napja korábban. Végig tartotta a hölgy a telefont, amíg ki nem ért a mentő és kérdezgetett, beszéltetett. Út közben tudtam értesíteni a férjem, hogy kijöttek értem végül (nyilván előtte őt hívtam, hogy lehet indulnia kéne haza, együtt döntöttünk úgy, hogy azért biztos ami biztos, hívjam fel a mentőket, kérjek tanácsot). Mire ő beért utánam a cuccaimmal én már a műtőben voltam. Egy gyors uh után megállapították, hogy részlegesen levált a lepény, hívták a műtőt és már vittek is.

Nem volt semmi drámai helyzet, nem volt semmi előzménye, se görcs, se keményedés, se kevesebb mozgás. Belegondolni sem akarok, hogy mi lett volna, ha akkor úgy ítélem meg, hogy ez a kis vérzés nem olyan gáz... vagy megvárom a férjem, hogy vigyen be... várakozunk 2 órát a terhes ambulancián, stb.

Végig jártam gondozásra, ctg-re, vigyáztam magamra, nem emelgettem, nem erőltettem túl magam. Még a mentőben sem gondoltam, hogy komoly gond lehet, pedig hallottam, tudtam, hogy a vérzésnek többnyire ez az oka, de én azt hittem ilyenkor vérfürdő van, ömlik a vér, nem tudom. Sajnos, ha megvan a baj, az nagyon gyorsan megvan és valahol kicsit szerencse kérdése is, hogy éppen hogyan ítéled meg a helyzetet.

Lehet, ha eljárt volna vizsgálatokra kiderül, hogy pl. meszesedik a lepény. Lehet nem ez volt a gond és tényleg nem tehettek volna semmit. Lehet, hogyha nem lépcsőzget, hanem rögtön kórházba indul, még megtudják menteni, lehet, hogy nem. Egy ilyen helyzetben túl sok a HA... és őszintén, amikor a kórházban tudatosul az emberben, hogy mekkora a baj, akkor így is éppen elég tragédia feldolgozni, önhibáztatni, latbavenni a dolgokat, hogy mi okozhatta. Nincs szükség még az okoskodó rokonokra, családtagokra is.

Mi megúsztuk és van egy csodálatos kislányom. De még ígyis tudod hányszor megkaptam, hogy "tuti nem erőltetted túl magad aznap?". Bakker... én el nem tudom képzelni hogy lehet ezt feldolgozni akkor, ha tényleg tragédia a vége és még ilyen megjegyzések is jönnek.

2022. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy méhen belüli elhalásnál lemérik a magzatot. Ha nem volt sorvadt, akkor nem lepényelégtelenség volt a baj, hanem valami hirtelen történet (lepényleválás, köldökzsinór thrombosis stb), ezek pedig nem előzhetők meg és nem láthatóak előre.

Volt olyan, hogy bent feküdt a terhes a kórházban, és úgy vált le a lepény, hogy az azonnali műtét se segített a magzaton. Olyan is volt, aki szintén bent feküdt, egyik reggel nem volt szívhang. Nyakára tekeredett a zsinór és meghalt.

Nem lehet minden tragédiát megelőzni akkor se, ha minden nap vizsgálatokra jár…

2022. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a 36. heti UH-t kivették a rutin terhesgondozásból, nst pedig 38. hét után protokoll heti egyszer.
2022. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
48%
De legalább a szülő mindent megtesz. Értem ezt a nem lehetett volna semmit tenni ellene mentalitást,de én csak akkor fogadnám el ha minden vizsgálatra bement volna. Így viszont élete végéig bűntudata lesz,akkor is szűl egy újabb babát.
2022. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!