Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 23 hetes kismama vagyok, 160g...

23 hetes kismama vagyok, 160g szénhidrát diétára fogtak terhesen. 5 kg híztam kb eddig,cukor mérés eddig még nem történt protokoll szerint 24-28 hét között lesz majd,családban nincs cukor beteg nekem jók az eddigi eredmény vizelet,vérkép. Akkor mért?

Figyelt kérdés
Mért kell szigorú terhességi cukor diétát követni nem ha még meg sem állapították?
2022. máj. 19. 21:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
Ne vicceljünk már 5-ös, 160 g CH baromi kevés, azért, mert te ennyit eszel, egy egészséges ember miért ne ehetne többet...
2022. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
De ki mondta??
2022. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Terhesgondozson mondtak orvos is asszisztens is

Jovoheten megyek másik orvoshoz, első babám sok mindennel nem vagyok tisztában, de a családban kikadtak ezen a cukor dietán mert még vércukor terhelés nem történt.

2022. máj. 19. 22:06
 14/16 A kérdező kommentje:
Úgy kaptam a 160g ch hogy napi öt részre osztva
2022. máj. 19. 22:07
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

A 160g ch diéta az egy normál étrend, ahhoz, hogy ne hízz sokat. 24. héten engem +2kg miatt leszídtak, mert akkor még semmi nem indokolja a hízást.

Ha alacsony vagy ehez a súlyhoz akkor van rajtad egy felesleg és azért mondták. Ha nincs egy gramm plusz sem. Akkor 180g ch mehet.

2022. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
#11: Nyugodtan ehet. Csak akkor valószínűleg nem 80 kg-os testtömegre fog vele elérni, hanem többet. Az én magasságomhoz ez az ideális, és ennyivel tudom tartani ezt. Azt szokták mondani, hogy a testtömeg x 1,5-3 gramm szénhidrát kell a súlytartáshoz (ez 80 kg-nál 120-240 gramm), 0,5-1,5 a fogyáshoz, 3 fölött pedig a testtömeg növeléshez. Ha valaki x3-mal tartja a tömegét, akkor álljon be annyira. Nekem az a tapasztalatom, hogy ennyivel már általában híznak az emberek. 5 éve járok edzőterembe, sok mindenkivel beszéltem már erről, a legtöbbeknek a x2-2,5 vált be súlytartáshoz. Ez az átlagos érték. Ezért is gondoltam arra, hogy aki ezt ajánlotta, ő is csak mint ajánlás mondta, és azért 160g, mert az egy átlagos érték. 71 kg-hoz a 160g az 2,25-ös érték, szóval az tényleg egy normál mennyiség, szinte kizártnak tartom, hogy ennyivel bárki is fogyjon. Ezért a "diéta" elnevezés ebben az esetben teljes mértékben hülyeség. Ez nem diéta, hanem egy optimálisnak gondolt táplálkozás. De ez csak akkor valósulhat meg, ha mellette van kellő mennyiségű fehérje és zsírbevitel is. Mert ha azok közel vannak a nullához, akkor lehet hogy még tskg x 4 gramm szénhidrát is kell a súlytartáshoz, mivel akkor más forrásból nem jut a szervezet energiához, csak szénhidrátból. Szóval remélem, hogy ez az orvosi javaslat nem csak a szénhidrátra tért ki, mert mennyiségre az kb. fele része a táplálkozásnak.
2022. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!