Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gdm táplálkozásnál (180grammos...

Gdm táplálkozásnál (180grammos diéta) mennyire jó a kaloriabázis a szénhidrát számolásához?

Figyelt kérdés
Teljesen össze vagyok ezzel a számolással zavarodva és sokszor nincs is rá időm a gyerek mellett. De sajna muszáj tartanom a diétát. A kaloriabázis erre a célra megfelel? Pl ha csak a számolós ch-s ételeket írom be? Vagy van valamilyen más számolós app amivel egyszerűbb és gyorsabb lenne.

2021. máj. 2. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is használtam, arra jó volt, hogy grammra kiszamolta a ch-t.
2021. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az is jó, én mondjuk a MyFitnessPal-t használom, mert a szénhidráton kívül a cukrot is külön számolja, meg a rostot, sót, több mindent. Feltéve persze, ha a kedves felhasználók kitöltötték rendesen az adatokat. Viszont rendszeresen gyengélkedik a szerverük, csak többedik próbálkozásra tölt be, ha sietsz gyakran, akkor lehet hogy nem lesz jó neked.
2021. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is használtam a kalóriabázist lecsekkolni, hogy miben mennyi ch van. Szerintem megbízhatóbb, mint az én laikus saccom. Nemsokára bele fogsz jönni a számolásba és kisujjból ki fogsz rázni egy napi menüt. Kitartást!
2021. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. És pl ha főztök egy kondér ételt hogy jön ki mennyit ehettek a kész ételből? Ha nekem mondjuk ebédre 50 gramm ch kell. Tudtok valamilyen egyenletet ennek a ki számolásához?
2021. máj. 2. 13:13
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Hát én azt úgy csináltam, hogy kiszámoltam az egész kondér/tepsi ch értékét és, hogy abból mennyit szedhetek. Most hasra vágok: fél kiló bulgur 100 g ch, hozzá fél kiló csirkepörkölt 10 g ch legyen egy fazék étel. Ez összesen 1 kiló ebéd 110 g ch, amiből 50 g ch-t ehetsz, tehát durván a felét.
2021. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha főzöl mindent le kell mérni és be kell írni részletesen amit használtál. A végén az egész elkészült ebedet lemérni. Jó a kalóriabázis abból a szempontból, hogy a párolgást is be tudod számítani. Ez a végeredmény szempontjából fontos!

A vízben főtt tészta rizs stb köretnél én lemérem szárazon majd lemérem kifőzve is és arányosan számolok vele. Tésztánál pl 100 gr száraz tészta kifőzve átlag 255 gramm. Nyilván 100 grammnak megfelelő kcal van benne nem 255grammnak...

2021. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Tudom nem ez volt a kérdés, de mondjuk nem a legjobb ez a diéta. Idővel csak romlani fog az inzulinérzékenységed.
2021. máj. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted 7? Van valamilyen más javaslatod?

Amúgy eddig 21 hétben járok egyáltalán nem romlott,ugyan olyan mint a legelején

2021. máj. 10. 07:17
 9/10 anonim válasza:
Évek alatt szokott romlani. Ha jól sejtem a terhesség előtt is cukorbeteg voltál, nem?
2021. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam terhesség előtt. Abszolúte semmi problémám nem volt a cukrommal. De amúgy, igen, benne van a pakliban hogy idővel kialakul a cukorbetegség ha nem figyelek oda mit, mennyit eszek és nem mozgok
2021. máj. 10. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!