Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csinaltattunk prenatesztet...

Csinaltattunk prenatesztet szerencsére mindenre negatív lett.Viszont a részletes genetikai uh-ra nem mentünk,csak sima uh-ra,amit a kórházban csinálnak. Úgy gondoltuk az már nem kell,mivel negatív lett a prena.Kellett volna?

Figyelt kérdés
2022. jún. 5. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Most olvastam az egyik csoportba jó anyai vérteszt mellett a 18.hét genetika mutatott eltéréseket.A hasba szúrás igazolta is genetikai betegséget,így sajnos meg is szakítják a terhességet.
2022. jún. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Prena testből is többféle van, a legolcsóbb az csak Down-szindromára szűr, semmilyen más betegségre nem.


A bővített csomagok is csak kromoszóma rendellenességekre szűrnek, semmi más eltérése nem.


Azt hogy a többi szervével (szív, gerinc, pl van-e keze lába) minden rendben van-e azt vértesztből nem tudják megmondani csak ultrahang vizsgálattal, de ezeket a "sima" kórházi ultrahangon is ki tudják szűrni, nem kell hozzá feltétlenül magánban az 5D ultrahang.

2022. jún. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A kórházi sima UH-k között is van elég alapos genetikai, nálunk legalábbis így volt, hogy azt nem az orvosom csinálta, na meg a neve is ez volt :D
2022. jún. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm is prenát csináltatott. Minden oké volt, így nem ment el a genetikai uh-ra.

A 18hetesen derült ki, hogy a szíve nem fogja bírni a picinek, ezért megszakították a terhességet a 20.héten

2022. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szomorú:(
2022. jún. 5. 09:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen volt az a sima uh. Genetikai, amiből ugye három van a terhesség alatt, az is lényegében egy ultrahang, csak sokkal alaposabb, részletesebb. Valószínűleg ilyet csináltak neked is. Ezt kötelező vizsgálat. Nézik a gyerek méretei mellett az agyát, szívét, belső szerveit, végtagjai számát, illetve a méhlepény állapotát, áramlást, magzatvíz mennyiséget, stb.Nekem a 20. héten derült ki súlyos vese probléma, ami miatt a gyereket születése után nagyon hamar operálni kellett. Ezt semmilyen vér teszt nem mutatta volna ki.


Nekem az a tapasztalatom, hogy ezt jobb magánban csináltatni, bár biztos van olyan kórház, ahol nagyon alapos az állami vizsgálat is, ahova én tartozok, az nem ilyen.

2022. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
A genetikai vizsgálat az örökletes betegségekre szûr, az ultrahang viszont szervi eltéréseket néz. És lehet olyan, hogy genetikailag egészséges ugyan, de valami zavar támadt a fejlôdése során, emiatt valamelyik szerve nem fejlôdött ki rendesen. Ezért szerintem nem kellene kihagyni az ultrahangot.
2022. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A 3 genetikai uh kötelező vizsgálat, szerintem szinte 100% hogy ilyet csináltak neked a kórházban. A prena meg a többi vertesztek a kromoszóma rendellenességeket szűrik, ami csak egy kis része a betegségeknek, sokat másfele eltérést csak az uh-n látni, és sok másik ritkább betegség meg csak szülés után, vagy néhány hónapos-éves korban derül ki.
2022. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Egy alapos, szakértelemmel végzett uh bőven elég. Nem hallottam még olyat, hogy ott minden rendben volt, majd down baba született. A Prena leginkább ezt nézi ugye, a legtöbben erre kíváncsiak.

Rengeteg jele van a down szindrómának, ami látható az uh-n.

Legfeljebb arra lehet jó, hogy az uh lát valamit, és a Prena pedig megmutatja, hogy minden rendben.

De én mindne előzmény nélkül nem csinálnék. Inkább egy jó genetikai uh egy ismert szakemberrel.

2022. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

9

Szinetár Dóra?

Vagy a játszón egy max 30 éves anyuka mondta, hogy semmi nem volt az uhn a kombinált teszt is jó volt még is down baba lett.

2022. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!