Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh negatív kismamák, csináltat...

Rh negatív kismamák, csináltattatok magzati vércsoport meghatározást? Van ennek értelme? Megbízható vajon?

Figyelt kérdés
Most láttam, hogy a Prena teszttel együtt lehet ilyet is csináltatni és ez felkeltette az érdeklődésemet. Tudom, hogy az antiD injekciót nem kell sokszor/rendszeresen kapni - de mivel véralvadásgátlóval szúrom magam minden nap, minden megúszott egyéb szúrás jól jönne. :)

#RH negatív #magzati vércsoport
2021. szept. 28. 16:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2021. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Mindhárom terhességemnél csináltattunk Prena tesztet, de magzati vércsoport meghatározást nem.

A 2.-nál volt 11 hetesen nagy vérzésem, akkor rögtön adták az Anti-D-t, meg szülés után is (rh+ lett a kislányom).

Most már a 32. hetet töltöttük, csak a szokásos ellenanyagszűréseket kéri az orvosom, és minden rendben is van.

Szülésnél meg úgyis megnézik a köldökzsinórból a baba vércsoportját, és ha rh+, akkor kapom az Anti-D-t.

2021. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem. Nem is tudtam a lehetőségről amúgy. De bőven elég volt a szülés után, szerencsére ő is negatív.
2021. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem csinaltattam,nem is tudtam,hogy letezik ilyen. Semmi baj nem lett,fiam szinten negativ,ugyhogy nem kaptam szurit sem.
2021. szept. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat. Lehet, h ez valami új dolog, ezért nem tud róla senki...

Azért még várok válaszokat, hátha. :)


Kedves 1-es, úgy látom, h amit belinkeltél, abban nincs szó a kérdésemről. Az alapismereteim megvannak, most konkrétan csak arra szeretnék választ kapni, amit kérdeztem.

2021. szept. 29. 09:20
 6/20 anonim ***** válasza:
De egyebkent mi ertelme szules elott tudni a vercsoportjat? Marmint van "haszna"?
2021. szept. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ha tudjuk, h negatív a bébi is, akkor nem kell antiD, ha vérzel, ha amniót v chorion biopsziát csinálnak és egy aggodalommal kevesebb. :) Nekem sajna van egyéb aggódnivaló, így ezt szívesen kiiktatnám, ha már egyszer van rá lehetőség. :)

Csak még soha nem hallottam róla (pedig szerintem tök kèzenfekvő lenne megcsinálni - de persze nem vagyok orvos, így bizonytalan vagyok), ezért kérdezem, h csinálták-e már vkinek.

2021. szept. 29. 12:14
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#2 Ezért biztosan nem csináltatnám meg, ugyanis amiket felsoroltál (amnio, vérzés, chorion biopszia) ezeknél automatikusan eleve adják az Anti-D-t az rh- kismamáknak.

Ahogy írtam, nekem is adták egyből 11 hetesen, amikor volt egy nagyobb vérzésem. Nem is lett semmi gond, mivel ilyesmivel amúgy is azonnal bemegy az ember a kórházba, és Anti-D-re 72 órád van, hogy megkapd ahhoz, hogy ne 8nduljon el a saját ellenanyag termelés; szóval bőven benne vagy ilyen esetekben is.


A babára nem káros az Anti-D, akkor sem, ha Ő rh+; e felől biztosítottak a kórházban, amikor megkaptam. Csak anyai haszna van, szükséges esetekben.


Egyebekben minden invazív beavatkozásnál, ami a méhet érint(het)i, elve, automatikusan adják. Nekem volt 18 hetesen méhnyak záró műtétem is. Akkor is adták a profilaxist.

2021. szept. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
8-as bocsi de ebben nincs igazad, mert tudtommal a babára is ártalmas ha ellenanyag termelődik. Legsúlyosabb hogy elhal a magzat. De fejlődési rendellenesség is felléphet. Vércsere is kellhet az újszülöttnek meg ilyesmi...
2021. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#9 nem jól értelmezted, amit írtam; vagy hiányosak a biológiai ismereteid ez ügyben.


Akkor leírom részletesebben:

Igen, a babára káros ha ellenanyag termelődik, DE:

Az immunglobulin injekció adása (Anti-D) pont arra való, hogy ez ne történjen meg.

Tehát: ha pl. egy rh- anyánál komolyabb vérzés lép fel a terhessége során, vagy olyan beavatkozást végeznek rajta, amelynél fennáll a veszélye, hogy keveredhet a magzati, és az anyai vér; azonnal adják az immunglobulin (másnéven AntiD injekciót), hogy ezzel megelőzzék azt az immunreakciót, amely során az anyai szervezet elkezdene a baba ellen ellenanyagot (antigént) termelni.

Az immunglobulin viszont nem egyezik meg az endogén antigénnel, bár a köznyelvben AntiD injekcióként ismerik, és nem megy át a babához, nem károsítja.

Ennyi lett volna a fentebbi mondanivalóm is, csak lesarkítva.

2021. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!