Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Csinaltattunk prenatesztet...

Csinaltattunk prenatesztet szerencsére mindenre negatív lett.Viszont a részletes genetikai uh-ra nem mentünk,csak sima uh-ra,amit a kórházban csinálnak. Úgy gondoltuk az már nem kell,mivel negatív lett a prena.Kellett volna?

Figyelt kérdés
2022. jún. 5. 08:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is negatív lett a prenatest, de én elmentem genetikai uh-ra.

A negatív prena miatt teljesen nyugodt voltam, de az uh-on elég sok eltérést találtak, ami miatt biopsziára és magzati szív uh-ra küldtek. Hány hetes vagy?

Én mindenképp elmennék a helyedben.

Barátnőmnek a prenatest és a genetikai uh is rendben volt, mégis down szindrómás babája született. Talán ez ritka, de ezek szerint van ilyen.

2022. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy mennyi olyan eset van,ahol minden ellenére mégis beteg a baba.16 hetes vagyok.
2022. jún. 6. 12:09
 13/14 anonim ***** válasza:
Akkor a második nagy ultrahangra menjél el egy nagyon jó szakemberhez. Melyik részen élsz az országban?
2022. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megcsináltattuk a prenát, de az csak genetikai betegségekre szűr.

Azt nem mutatja ki, ha : nyitott gerinc van, testrész fejlődési rendellenesség, nyúlszáj, méhlepény problémák, vese vagy szívfejlődési rendellenesség stb... Nem akarok mindent felsorolni, de szerintem érted, hogy mire célzok.


Egy jó genetikai uh a 18-20. héten mindenképpen jól jön. Ott nézik a baba belsőszerveinek fejlődését (pl szív kamráit, nem-e vízfejű, van-e vesetágulat stb...) Ez többet néz, mint egy sima uh, ahol csak a méreteket veszik le.


Ettől függetlenül biztos, hogy minden rendben lesz nálatok! :)

2022. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!