Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Így mennyire lehetett pontos...

Így mennyire lehetett pontos a vérnyomásmérés?

Figyelt kérdés

Ma voltam nst-n és előtte a hölgy a rendes vérnyomásmérővel alkaron mérte a vérnyomásom, mivel kicsi volt a mandzaetta és fent nem érte volna át a kezem. Ami viszont furcsa, hogy 150, 160as vérnyomást mért, miközben 2x1 dopegytet szedek, napi 3x mérem és ma reggel mielőtt elmentem volna itthonról csak 128 volt.


Mennyire lehetett így pontos a mérése? Szerintem nem igazán, de nem tudom. Még sose méretek nekem így vérnyomást.


2022. jún. 14. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
miért elképzelhetetlen számodra, hogy emelkedett az érték?
2022. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert március közepe óta mérem napi 3x (azóta kell dopegytet szednem) és sose volt 140 fölött sem. De ha más mérte akkor sem. Most meg érdekes mód kapásból 150 meg 160 úgy h kb 1 órával előtte csak 128 volt és még csak ideges se voltam, plusz a vérnyomás csökkentőt is bevettem.
2022. jún. 14. 16:32
 3/6 anonim ***** válasza:
az, hogy máskor nem volt nem jelenti azt hogy sosem lesz. én komolyan venném, lehet a toxémia egyik jele is.
2022. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azóta már kettőször mértem itthon, kora délután és most. Délután 137 volt most pedig csak 133.
2022. jún. 14. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:
de akkor mi a kérdés? eldöntötted, hogy rosszul mérte és nincs baj a vérnyomásoddal…
2022. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szimplán idegesebb voltál? Nekem az orvosnál és a védőnőnél is magasabb szokott lenni kicsit, de otthon amikor mérem mindig alacsonyabb.
2022. jún. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!