Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen genetikai tesztet...

Milyen genetikai tesztet válasszak?

Figyelt kérdés

Én alapból ultrahang + NIPT tesztet akartam, de Az orvosom a kombináltat javasolta, hogy ha majd annak “olyan az eredménye”, akkor csináltassak NIPT (panorama, prena, nifty, stb) tesztet.

Túlsúly, IR vagyok, illetve IVF baba, szóval ezek “növelik” az arányszámot kombináltnál.

Szerintetek megéri az orvos tanácsa alapján csináltatni?


2022. júl. 8. 23:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

12-es, persze, lehet. De a specificiás-szenzitivitás még mindig jobb, megbízhatóbb szerintem, mint egy sima kombinált tesztnél. Pláne lombik és egyéb “bezavaró” tényező mellett.

Persze ez csak az én véleményem :)

2022. júl. 9. 00:19
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok. Nem tudom honnan mennétek, de az Istenhegyi Génklinikát teljes szívemből ajánlom, mi ott voltunk Niftyn.
2022. júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
Mást néz a kombinált teszt és mást a NIPT. Egyébként kombináltnál jobb az integrált teszt.
2022. júl. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Én a czeizelben csinaltattam prena tesztet, a közepes csomagot. Nagyon kedvesek voltak és már 3 napra rá hívtak is az eredménnyel
2022. júl. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
az én czeizeles dokim mindenképpen javasolt vmilyen komolyabb tesztet. mi a nifty mellett döntöttünk, ez vizsgálja talán a legtöbb betegséget + garanciát is vállalnak az eredményre.. persze nem változtat a tényen ha beteg lesz a baba, de olyankor az anyagi támogatás igencsak jól jöhet. a védőnő is örült neki hogy csináltatunk, azt mondta csúnya céllövölde a kombinált ... volt akinek jó aránynál lett downos babája és volt akinek 1:48 arányszámmal semmi baj nem volt a picivel...
2022. júl. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%
Nifty, az több mindent mutat ki és sokkal pontosabb. Én Istenhegyin csináltattam. És itt a baba neme is egyből tuti lesz. Doki 100% fiút mondott, nifty lány kromoszómát mutatott. Tippelhestz mi lett😅
2022. júl. 9. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Ahol én élek, ott bizonyos kor alatt csak egy alapos uh javasolt első körben, és ha az lát gondot, akkor kell tovább menni.


A kombinált felesleges, mert azok alapján amit leírtál, jó eséllyel jön ki rosszabb szám. Ami valószínűleg nem jelent semmit, de mire meglesz utána a Prena eredménye, megesz az ideg.

2022. júl. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

8


Bár nem a régi 9-es vagyok.


Tévesen magas kockázat jött ki.

Okok

-Korom

-alapból nagyon kevés hcg-t választok ki, így alacsony a hormon szintem - ez önmagában még nem lennegond, hiszen ez is hozzá tartozij a statisztikához, hogy az alacsony hormonúaknal gyakoribbak bizonyos betegsegek

Viszont a szoptatásra nincsenek felkészülve, nincs adat. Ezt mondjuk elfelejtették közölni, és nem is sok infó van róla.

Genetikusnál fejtették ki.

Ott is azt mondták, hogy ez a teszt igen hiányos..


Másoknál nem tudom mi tolja el az eredményt. Nálam ez.

2022. júl. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%
Én ezzel a háttérrel mindenképpen nipt tesztet csináltatnék. Nem fog megnyugtatóan alacsony kockázat kijönni valószínű a kombinálton, és engem egy 1:1100 nem nyugtatna meg. Mondom ezt úgy, hogy mikor terhes voltam én kombináltat csináltattam csak, tehát nem vagyok ellene, de szerintem itt érdemes egy komolyabb tesztet elvégeztetni.
2022. júl. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!