Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Manuális vizsgálat után...

Manuális vizsgálat után másnap előfordulhat minimális maszat?

Figyelt kérdés

Tegnap nézett a nőgyógyászom, manuálisan megnézte a méhszájamat, mindent rendben talált. Előző nap ultrahangon voltam.

Most reggel csak a wc papíron láttam nagyon kicsike maszatot, pisilés után. Bugyin nem volt. Olyan, mint amikor borotváláskor megsértem magam lent, és pisilés után látszódik a wc papíron.


20 hetes vagyok, nem görcsölök, ma reggel éreztem a kicsit.


2022. okt. 29. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Soha többet ne engedd, hogy felnyúlkáljon neked, amúgy lehet barnázás, de normális orvos nem csinál ilyet, főleg nem 20 hetesen. Jogodban áll visszautasítani, mert rendkívül fertőzésveszélyes és felesleges beavatkozás. Nekem vajúdás közben néztek kézzel először méhszájat.
2022. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Lehet volt oka, hogy nézték neki. Nekem is nézték, mondjuk nem 20 hetesen, hanem 30, nekem is vérzett utána. Aztán 39 hetesen is “megnézték”, az elég fájdalmas volt, másnap szültem.
2022. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
2. Milyen oka lehet? Neked mi volt az ok? Gondolom, hogy ellenőrizze nyitva van-e. Na pont ez a teljesen felesleges.
2022. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy modern felfogású orvosok már nem nyúlkálnak feleslegesen, mivel felesleges, és nagyon fertőzésveszélyes.

Nekem végig nem nyúlt fel. Legelőször akkor volt megvizsgálva, mikor már folyt a magzatvíz.

2022. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
3. Bementem, mivel úgy éreztem elfolyt a magzatvizem. Szerencsére nem, akkor nézték meg.
2022. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

#1


Nekem pl. 16 hetesen azért volt manuális vizsgálat is, mert vett kenetet rákszűréshez, aminek érvényessége következő hónapban járt volna le.

Lombikos terhességem van, amit az első trimeszterben a reprodukciós intézetben gondoztak, ők meg nem vették le még, így muszáj volt neki.

2022. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
5, 6. Nyilvánvaló, hogy nem erről beszéltem, ahogy erre ki és tértem. Komolyan nem akarlak bántani titeket, de a hozzászólásotok tök olyan mint amikor arról van szó, hogy sok a felesleges császár és vannak akik leírják, hogy nekem meghalt volna a baba. Ok, nem erről volt szó. Nyilván nem arra gondoltam, hogy ha folyik a magzatvíz megvizsgálnak és nem is a rákszűrésről, hanem a felesleges felnyúl az orvos egy teljesen normális terhességnél, hogy na nyitva van-e. Szerintem rajtatok kívül ezt mindenki értette.
2022. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
Nekem a 26. Héttől nyúlkál a doki “feleslegesen” és engem megnyugtat. Én nem merném olyan nyugodtan tenni a dolgom, mozogni, lenni ha nem lenne leellenőrizve havonta, hogy még mindig zárt vagyok..stb.. engem megnyugtat.. Nem vagyunk egyformák. Ha valakit zavar vagy veszélyesnek érzi szerintem kérheti az orvostól, hogy ne tegye.
2022. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

8

Az ultrahangon látszik a méhszáj állapota... Nem kell hozzá benyúlni.

2022. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
8. Az is megnyugtatott volna, ha a felnyúlkálás miatti fertőzéstől koraszülött lenne a babád? Ez nem olyan, hogy veszélyesnek érzi az ember, hanem normális orvos nem csinálja, mert egyértelműen káros.
2022. okt. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!