Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordulhat olyan, hogy az...

Előfordulhat olyan, hogy az első terhességnél szükség van progeszteron pótlásra de a másodiknál már nincs? Terhesen (4+5 hetesen) lehet kérni progeszteron szint vizsgálatot?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kislányom. Amikor vele voltam terhes 5 hetesen elkezdtem barnázni, mentünk egyből a kórházba, mire beértünk már kicsit véreztem is. Csináltak ultrahangot de nem láttak semmit. Kaptam utrogestan hüvelytablettát. Hazaértem és az első tablettától el is múlt a vérzés. 12. hétig szedtem, de már nem barnáztam vagy véreztem egyszer sem. Progeszteron szintet nem néztek akkor sem és azóta sem. Viszont mivel elmúlt a barnázás az első bogyó után így gondolom az volt a baj. Kértem a magánorvosomat, hogy lehetne e nézetni de azt mondta felesleges. Ha megint barnáznék majd megnéz és ha van baba akkor ad progeszteront. De engem ez egy kicsit megijeszt. Most 4+5 hetes terhes vagyok. Szerdán megyek orvoshoz (nem ehhez a dokihoz), tudom korai és még nem igazán fogunk látni bármit is de a progeszteron miatt megyek hozzá. De nem tudom, hogy van e rá szükség. Köszönöm ha válaszoltok!

2021. febr. 1. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem a kutya nem vizsgált rá 2.-3. terhességnél, de az asztalra csaptam, hogy nekem KELL progi, mert elsőre is az volt a gond, és minden mensi előtt barnázok. Az sztk-s doki vonogatta a vállát, hogy neki aztán hótmindegy, és felírta, a ciklus közepétől használtam. a 4. hónapban terhes lettem, előtte 2-2 évig vártunk az első meg a második gyerekre
2021. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt. Sajnalom, hogy ilyen sokag kellett varnotok a gyerkocokre de gratulalok hozzajuk :)

Nekunk az elso es a mostani terhessegem is elso honapban sikerult. Akkor talan nincs progi hianyom? Vagy ez semmit sem jelent? Mindenesetre inkabb kerek gyogyszert! Remelem, hogy felirja.

2021. febr. 1. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

Utolsó 3 terhességemnél kellett az első 7 hetesen nem maradt. Utána mind 2 terhességnél kb 5.héttől jelentkezett pecsételés kaptam progit sosem néztek szintet. Most 6h4n egyenlőre semmi jele, hogy lenne valami holnap a doki majd megmondja kell e. Én 5 hetesen elmentem és vetettem vért, kértem progi vizsgálatot 2700.- volt.

2021. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindegyiknel kellett, harmadiknal mar kihisztiztem, masodiknal doki meg "megvarta" a barnazast.


Egyebkent ha pluszban szeded sem art.

2021. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek. Holnap mindenkeppen feliratom! Addig nem megyek ki a rendelobol.
2021. febr. 2. 07:12
 6/7 anonim ***** válasza:
#2 mas dolog az h kepes vagy teherbe esni es mas h ki is hordod. Nem mondom h most is szukseged lesz ra, de nekem 3 sikerult elso honapban es mindharommal barnaztam, vereztem, fekudni kellett progeszteronnal hetekig, szerencsere igy mind megmaradt (valoszinuleg anelkul nem). Szerintem is megnyugtatobb ha van otthon.
2021. febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz :) a lanyomnal csak par napig kellett fekudnom utana mar nem. Remelem most sem kell mert azt nem tudnam kivitelezni a 15 honapos mellett.
2021. febr. 2. 12:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!