Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ilyen eredmények után elmennét...

Ilyen eredmények után elmennétek NIPT tesztre?

Figyelt kérdés

Down-, Edwards- és Patau-szindrómára 1:20000 kockázat jött ki a kombinált teszten (mindháromra), ami jól hangzik, de van néhány érték ami nem hagy nyugodni.


Szabad béta-HCG: 126,60 IU/L (3,62 MoM)

PAPP-A: 1,89 IU/L (0,78 MoM)

NT (nyakiredő vastagság): 1 mm

CRL (ülőmagasság): 58 mm

BPD (fejátmérő): 17 mm

HC (fejkörfogat): 59,8 mm

NB (orrcsont): látható

FL (combcsonthossz): 6,5 mm

AC (haskörfogat): 49,1 mm

TAD (törzsátmérő): 15,7 mm

Szívműködés szabályos, FHR: 161 / perc


12 hét + 1 napos terhesség, életkor: 27 év, magasság: 167 cm, súly: 77 kg


Ami engem aggaszt, hogy a HCG magas, illetve a 6,5 mm combcsonthossz nem kevés szerintetek?? A HCG-re azt mondták hogy valószínűleg hormonális probléma lehet a háttérben.



2022. dec. 13. 22:22
A kérdező szavazást indított:
Igen, elmennék valamilyen NIPT tesztre
Nem, felesleges
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha alacsony kockázatú kombinált teszt esetén NIPT-en gondolkodsz, akkor mi a kukinak csináltattál kombináltat, miért nem mentél eleve NIPT-re?

A HCG értéket belevette a teszt az eredménybe...

2022. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a kombi tesztnek nem látom értelmét


Statiszika



Amúgy nekem meg alacsony a hcg-m alkatilag…

2022. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem mennék.
2022. dec. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alacsony volt a kockázat, mind 3nál, de a béta HCGm magas volt 4 feletti, úgyhogy én csináltattam egy alap Prenát hogy megnyugtasson. De amúgy mondták,hogy önmagában egy érték nem jelent semmit, lehet nagyobb a méhlepény,esetleg elég ha későbbi terhességi korban veszik le a vért és már magasabb, illetve a kor is befolyásolja, én 32 voltam,mikor levették és 12+6 napos.
2022. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem mennék, de őszintén képes vagy ezen végig aggódni még 6 hónapot? Egy pokol lesz a terhességed, szóval ha belefér anyagilag, akkor még most menjetek el és csináltassátok meg!
2022. dec. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék, eleve ezzel kezdtem volna, felesleges a kombi tesztes paráztatás. Total biztos voltam benne hogy bármilyen becslés is jönne ki, úgyis aggódnék végig.
2022. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Végül hogy döntöttél? Csináltatták nipt tesztet?
2023. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!