Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Nifty teszt mozaikosságot...

A Nifty teszt mozaikosságot is kimutatja?

Figyelt kérdés
Vagy bármelyik másik ilyen teszt 😊

2022. ápr. 9. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, erre nem alkalmas egyik ilyen drága vérvizsgálat sem, csak a mintavétellel járó vizsgálatok.
2022. ápr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ezek szerint csak a magzatvízvétel mutatja ki, ha ilyen problémáról van szó?
2022. ápr. 9. 22:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi nektek 😊
2022. ápr. 9. 22:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a magzatvíz mintavétel, hanem a chorionboholy-biopszia vagy chordocentézis is, ez a 3 leggyakoribb ilyen vizsgálat.
2022. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
A chorionbiopszia esetén pont, hogy előfordulhat lepényi mozaikosság, ami miatt amniocentesisre is szükség lehet. A magzatvízben viszont csak magzati sejtek vannak. Chordocentesist pedig nem szoktak ilyen célból csinálni.
2022. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az amniocentézist érdemes-e elvégezni csak a saját magunk megnyugtatására vagy azért annál nagyobb a kockázata a vetélésnek? Ismerek 2 anyukát is, akinek mozaikos down a babája, amit tökéletes eredmények kísértek, és nem látta egy orvos sem (pedig legalább 3-nál megfordult) ultrahangon, hogy gond lenne, pedig volt ilyen-olyan D-s ultrahang vizsgálat is...
2022. ápr. 10. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mozaikos Down szindróma is csak kb. 75-80%-ban látszik az ultrahang vizsgálaton, ezért kár az orvosokat hibáztatni (kicsit ezt éreztem ki a kommentből).

A vetélés kockázata anmniocentesis esetén kb. 0,5%. Mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mekkora kockázatot vállal be. Én negatív UH és NIPT esetén nem mennék amniocentesisre.

2022. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jajj nem hibáztatom őket, nyilván ha 3 orvos sem vette észre, akkor annak oka volt. Tudom, hogy egy ultrahang sem láthat mindent, és az orvosok sem istenek!


Köszönöm mindenkinek a választ! 😊

2022. ápr. 10. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!