Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire érdemes elvégeztetni...

Mennyire érdemes elvégeztetni a NIPT tesztet?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha pl. a kombinált teszt nem ad rá okot.

Megnéztem youtube-on egy interjút, amiben egy orvost kérdeztek erről, és ő azt mondta, hogy leginkább a Down-kór szűrésében játszik jelentős szerepet, mert egyéb kromoszóma rendellenességek megmutatkoznak az ultrahangon is.

Azt is megnéztem, hogy milyen betegségekre szűr, van egy csomó minden amiről még nem is hallottam, viszont pl a mozaikos down-t, sma-t, öröklődő autizmust, cisztás fibrózist nem tud kimutatni, pedig ezekről sokkal sűrűbben hallani.

Felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire érdemes kifizetni ezt a vaskos összeget, ha tulajdonképpen így sem lehetünk 100% nyugodtak, iletve nagy része a szűrt betegségeknek ultrahangon is kimutatható?



2022. márc. 10. 14:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

A kombinált tesztnek nincs semmi értelme


Statisztikai adat..


Akkor inkább egy komolyabb teszt.


Prena

Panorama

Nifty

És a többi


Rengeteg felmerülő betegségre lehetetlen szűrni..

2022. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Miért nincs értelme? Az valószínűséget számít, ez pedig igen-nem választ ad, vagy mièrt?
2022. márc. 10. 14:12
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja közben most láttam, hogy írtad, hogy statisztikai adagokat vesz alapul. Bocsi.
2022. márc. 10. 14:12
 4/22 A kérdező kommentje:
Adatokat*
2022. márc. 10. 14:13
 5/22 anonim ***** válasza:

Mi Niftyt csináltattunk, de ingyen megcsinálták a kombináltat is mellé, és ott mondta a doki, hogy mindegy mi jön ki a kombinálton, a Nifty eredménye a mérvadó, mivel a kombinált nem annyira pontos. Az életkort is figyelembe veszi, gondolom hogy ilyen korú nőknél milyen gyakran fordul elő adott rendellenesség, de nyilván ez tényleg csak becslés.

Mi nem bántuk meg a Niftyt, mert így megnyugodhattunk egy csomó betegséggel kapcsolatban, ráadásként kiderült a neme is. Nálunk mondjuk van a családban genetikai betegség, emiatt is szerettük volna.

2022. márc. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Igazából semmi értelme, mondhatni hamis illúzió, mint írod rengeteg valós “veszélyre” nem szűr. Ha pozitív sem veszik figyelembe csak az amniocentézist.
2022. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
9%

Először is hány évesek vagytok? 30 alatt szerintem egy tényleg jó genetikai UH bőven megteszi.

Ha azon lát valamit az orvos, ígyis úgyis küld magzatviz vizsgálatra.


30 felett lehet érdemes egy drágább teszt.

2022. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem várok még babát, csak rajta vagyunk, és ezért kezdtem el részletesebben olvasgatni a tesztekről. 26 éves vagyok egyébként.
2022. márc. 10. 15:07
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Az én orvosom nem erőltette, kor és hajlam a legtöbb esetben a mérvadó. Ettől függetlenül sok egészséges és fiatal párnak születik down-os babája.

Mivel mi nem vetettük volna el ha kiderült volna, nekünk úgymond nem volt fontos, ugyanis testi deformitás nem volt, nem éreztük szükségét 26 és 30 évesen a plusz szűrés.

Az én orvosom minden hónapban ultrahangozott, figyelemmel követett minden változást, így én bíztam a sima kombinált tesztben.

2022. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Mi nem csináltattunk igaz semmit, de én is azt hittem, hogy sokkal több mindenre fény derülhet, mármint több mindenre szűr. Mikor a szülésznő el ezt tárgyaltunk (egyébként NIPT tesztet csinálnak itt), 3 szindrómát említett: Down, Edwards és még egyet. Erre rá is kérdeztem, hogy mást nem, csak ennyi? A válasz azt volt, hogy tudnak más dolgokat is nézni, pl. rákra való hajlamot meg ilyen dolgokat, ha jól rémlik, de konkrétan szindrómákat, nem. Úgyhogy mi nem csináltattuk meg, igaz először én akartam, a papírt is megkaptuk rá. De végül a férjem betelefonált és mondta, hogy meggondoltuk magunkat. A miénk, bármi van, lesz.
2022. márc. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!