Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kézi méhszájvizsgálat koraterh...

Kézi méhszájvizsgálat koraterhesen?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok, és az orvos veszekedni kezdett velem, amiért nem akartam a kézi méhszájvizsgálatot. Az itteni orvosnak nincs képzése az uh-hoz, úgyhogy az uh-os vizsgálat nem játszik. Közölte velem, hogy engem nem érdemes a 20. hétig fogadni újra, és hogy ha akkor úgy jövök be a rendelőbe, hogy lesz rajtam nadrág, akkor kizavar. Nyilván elfogadhatatlan az orvos viselkedése, de ti mit gondoltok a kézi méhszájvizsgálat szükségességéről? Én vagyok túl naturalista biokismama, hogy nem akarom? (Az első szülésem alatt kézi méhszájtágítást csináltak, az eléggé traumatizált, a legvégén tudtam meg, hogy mi volt ez a pokoli fájdalom.) Nem csak megerősítést szeretnék, őszintén érdekel mások véleménye, akik utánajártak a témának, nem csak azt tudják, hogy velük mit csinált az orvos.
2023. márc. 9. 14:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem akartak ilyen vizsgálatot csinálni. De hogy ehhez a dokihoz nem mennék többet az biztos. Mit képzel magáról?!
2023. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Válts dokit,nekem egyszer sem vizsgálták kézzel, csak ultrahang és gyakrabban mint ő mondja. Plusz jelentsd be a betegjog nál. Alkalmatlan és ezt rajtad veri le,menjen a csudába.
2023. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Pedig nem is adtam rá egyáltalán indokot. Az utolsó pillanatig kedves maradtam. Eleve valami olyasmit mondtam, amikor láttam, hogy nem értünk egyet, hogy "megértem, hogy a doktor úr szerint ez egy szükséges vizsgálat, de én nem szeretném, ha megcsinálná". Szerintem ezt ennél kedvesebben nem lehet elmondani. A lányomnál egyszer sem kellett méhszájvizsgálat, csak uh-on nézte meg a doki. Sajnos azóta elköltöztünk.
2023. márc. 9. 15:09
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy havonta kéne, de engem nem érdemes. Orvost váltani csak magánban lehet ugye? Itt ez az egy orvos van, ezen kívül sürgősségi ambulanciára lehet menni. Uh-okra is oda kell.
2023. márc. 9. 15:12
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
Minden alkalommal megvizsgált mikor mentem
2023. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Havonta?? Baromság. Az első terhességem alatt egyszer volt ilyen kb félidőnél, most 13 hetes vagyok, fel sem merült eddig ilyen, de én sem hagynám. Menj másik dokihoz, ha kell akkor magánba...
2023. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, álljon meg a menet, a TE méhszájadról van szó, oda majd az nyúl, akinek te megengeded. Egyenként én se korán, se későn nem engedném meg, és nem is engedtem.

A helyedben most az első utam a betegjogi képviselőhöz vezetne. Bármit megtagadhatsz, amit akarsz, ilyen viszont nincs, hogy ő nem lát el. Kutyakötelessége ellátni. Hát nehogy már parancsolni akarjon.

2023. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam a betegjogi képviselőn, de valószínűleg csak rengeteg ügyintézés lenne és hasznom nem lenne belőle sok. Úgysem változik meg, kirúgni nem fogják, mert ez az egy öregember van itt nőgyógyásznak.

UH-ra magánba járok, de nekem a nőgyógyásztól igazából 4 darab pecsét kell, semmi több. Erre meg nem akarok magánban fizetni egy csomót.

Anyukám kérdezte, hogy mégis miből gondolom, hogy nem kell méhszáj vizsgálat, és nem találtam egy fia cikket sem. Esetleg valaki tud küldeni egyet? :D

2023. márc. 9. 15:34
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.



Nekem volt amúgy egyszer ilyen koràn, de okkal.


Komoly vérzéssel kerültem kórházba, úgy engedett el, hogy ezt ellenőrizni akarta.

2023. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy egy ilyen doki a bajt sem veszi észre,nehogy most spórolj a babán azzal hogy nem mész magánba. Nekem is szar a nőgyógyászat inkább végig maganba jártam.
2023. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!