Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Első trimeszterben antibiotiku...

Első trimeszterben antibiotikumot lehet szedni?

Figyelt kérdés

Sajnos valamit nagyon elkaptam a 4 éves ovis kisfiamtól. Neki is láz, csúnya köhögés, fülgyulladas, mindent okozott. És mire ő jobban lett, én lettem beteg. Betöltött 10.hétben vagyok, 2 napja szenvedek nagyon. Holnap reggel megyek orvoshoz. Lázam nem volt (csak egy enyhe 37 fokos megemelhedett hő..tudom, tudom ez a terhességtől is lehetne, de én éreztem hogy hőemelkedés kerülget-szerencsére nem ment fejjebb). Ellenben nagyon csúnyán köhögök, fáj a torkom, szájpadlásom, érzem a füleimet, szinte ömlik az orrom-amikor nincs épp bedugulva🙄 és fájdogál a fejem. Szóval olyan mint amikor az agyamig vagyok takonnyal és egész nap csak vonszolom magam. Rég voltam már ilyen beteg. Hétfő estére lettem rosszul, de persze semmir sem vettem be. Aki kapott első trimeszterben antibiotikumot leírná a tapasztalatait?

(Én erre már biztos kérnék normál esetben)


2023. ápr. 12. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van, amit lehet, de ez jó eséllyel vírusos, felesleges rá antibitoikumot szedni.
2023. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez szinte biztosan vírus. Az antibiotikum nem attól függ mennyire vagy beteg, hanem hogy baktérium fertőzött-e meg. Pihenj amennyit lehet, sok tea és reméljük hamar átmegy rajtad.
2023. ápr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Rendben!

Még a kisfiam inhalátorát fogom bevetni szerintem salvus vizzel. Én is elkerülnék mindent, csak hát borzalmas. Remélem hétvégére jobban leszek én is.

2023. ápr. 12. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvos fogja mérlegelni a kockázatot/előnyt. A tünetek alapján lehet "sima" vírusfertőzés (nátha, influenza), lehet, hogy első körben pihenést és a tünetek enyhítését (orrspray, torokfertőtlenítő, meleg folyadék stb.) fogja ajánlani, és csak ha nem múlik el és felmerül a bakteriális felülfertőződés, akkor fog antibiotikumot felírni. De ez orvosfüggő is.
2023. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen, orvosi felügyelet mellett a gyógyszerek többsége szedhető terhesség alatt is.
2023. ápr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!