Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10+6 hetes terhes vagyok....

10+6 hetes terhes vagyok. Aktil 250/125mg filmtablettát írt fel a háziorvosom. Szerintetek mivel ártok többet, ha beszedem, vagy ha nem?

Figyelt kérdés

Vasárnap óta annyira fáj a torkom, hogy nyelni is alig bírtam, az orromból meg sűrű váladék folyt. Hétfőn kellett mennem ultrahangra, így nem tudtam elmenni a háziorvoshoz. A nőgyógyászt kérdeztem, hogy mit lehet ilyenkor szedni. Sorolta a dolgokat és mondta, hogy antibiotikumot csak akkor szedjek, ha lázam is van. De az nem volt és most sincs. Kedden elmentem a háziorvoshoz, akinek mondtam, hogy babát várok és a tüneteim között láz nincs, ő mégis antibiotikumot írt fel.


Próbáltam a nőgyógyászt elérni, de nem tudom. A gyógyszertárban meg nem adtak egyértelmű választ a kérdésemre.


Mit lehet ilyenkor tenni?



2014. máj. 14. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ő az orvos,tudja,hogy mit mire ad! Én 8 hetesen zinnatot szedtem,egészséges 2 éves fiam van.
2014. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen tünetekre ne szedj antibiotikumot, főleg az első trimeszterben! Próbálj minél többet pihenni nyakig betakarózva, gondolom vitamint szedsz és sok zöldség-gyümit is eszel, ezen kívül ami nekem be szokott válni: frissen facsart citromlé mézzel elkeverve (műanyag vagy fakanállal!), meg a fokhagyma is nagyon jó - baktérium, gomba és vírusölő, vértisztító, immunerősítő, szétrágva nyállal keveredve hat igazán!

Szóval nem kell az a gyógyszer :)

Jobbulást és boldog babavárást!

2014. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én most 30 hetesen szedek maripen extrát. Nekem sem volt lázam, csak kis hőemelkedésem, de annyira köhögtem, hogy majd szétszakadt a hasam. A torkom is nagyon piros volt, és a kisfiam is tök beteg volt (neki magas láza is volt napokig). Én mondtam a dokinak, hogy nem szeretnék antibiotikumot ha nem muszáj, de azt mondta, hogy kellene, hogy ne menjen lentebb a tüdőm felé.
2014. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mondjuk ha nem köhögsz, akkor a helyedben én sem szednék. Nekem is volt az első trimeszterben náthám, de arra nem szedtem semmit, csak C vitamint.
2014. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon birom amikor valaki megkerdojelezi egy orvos donteset es helyette itt var laikus emberektol megoldast!Ilyenkor nem tudom hogy sirjak,vagy nevessek!!!???
2014. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ilyenkor ne szólj semmit, csak ha segíteni tudsz! Torokfájással sokan orvoshoz sem mennek, nekem pl. többet ártott mint használt hogy a dokira hallgattam, és beszedtem az antibiotikumot! A gyógyszeripar nagy biznisz ám!
2014. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csakhogy a kérdező azt írja,alig tud nyelni,annyira fáj neki! Én ezzel nem játszanék,de hát nekem mindegy. Nagy biznisz a gyógyszeripar,de amikor pl. a gyereked beteg sem fogsz találgatni,hogy miért adtak egy látszólagos "csak orrfolyásra" antibiotikumot. Miért? Mert ráment a fülére,de te ezt nem láthattad,hiszen nem vagy orvos. Nem hiába írta fel a doki azt a gyógyszert! Én beszedném,de Te tudod kérdező,ha inkább ilyen lázadókra hallgatsz...
2014. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű: zöld takony baktérium jelenlétére utal. Ha nem zöld, akkor nincs bakteriális fertőzésed.
2014. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bakteriális fertőzés tünete: Zöld, sűrű orrváladák, gennyes mandula (tüszös)

Ha a kettő közül valamelyik fenn áll, be kell szedni a gyógyszert. A babának baja nem lesz, mert a terhesség alatt a penicillinszármazák ártalmatlan teljesen a magzatra. Nálam a vérkép döntötte el, hogy be kell-e vennem a gyógyszert. A CRP 5-ig jó, nekem 88 volt emellett arcüreggyulladás tünetei.

2014. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a természetes megoldások nem hoznának javulást, még mindig be lehet venni azt a gyógyszert...

Ami még eszembe jutott: (ha van) infra lámpázás, kamillás inhalálás, sós vízzel gargalizálás, és legyen a nyakadon sál/kendő.

Olvasd el, hasznos lehet:

[link]

Jobbulást!

2014. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!