Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nitrofurantoin (macrobid)...

A nitrofurantoin (macrobid) antibiotikum art a babanak az elso trimeszterben? Van itt valaki aki ezt szedte?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek es 10 hetesen hugyuti fertozesem lett. Az orvos nitrofurantoint adott ra es biztositott arrol hogy ez biztonsagos a terhesseg alatt. Elkovettem azt a hibat hogy csak az itteni oldalakon neztem utana. Magyar es amerikai oldalakon mindenhol azt irjak hogy szigoruan tilos az elso trimeszterben mert mar azota csinaltak egy nagyobb kutstast ami bizonyitja, hogy szuletesi rendellenessegeket okozhat. Betegre aggodom magam hogy most ez artott a babanak.... kerlek akik hasonlo helyzetben voltak ezzel a gyogyszerrel irjatok.

2020. jan. 4. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
2020. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi, mar mindent elolvastam de sajnos a kulonbozo orszagok oldalai ellentmondsnak egymasnak. Inkabb tapasztalatokra lennek kivancsi, ha van valaki aki az elso trimeszterbe ezt szedte.. egeszseges lett a baba?
2020. jan. 4. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Le tudnád írni az amerikai oldal nevét? Régen meg volt nekem is, de most sehogysem találom.
2020. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemrégiben jelentkező felfázásom következtében megkérdeztem az orvosom, hogy nitrofurantoint vehetek-e be, merthogy nekem felfázásra csak ez szokott használni. (Ezáltal mindig van is itthon.) Azt mondta, hogy 1-2 szem nem árt a babának. Te mennyit szedtél belőle?
2020. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. Te válts orvost szerintem.
2020. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!