Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kisebb a baba 2 héttel,...

Kisebb a baba 2 héttel, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szóval valamiért a 12. heti UH-n elmérték a babát és egy 10 nappal korábbi szülésdátum került a kiskönyvbe (van korábbi UH több is, az alapján látszik, hogy csak a 12. heti van elmérve, a baba most is 2 héttel kisebb, szívhang nagyon későn lett nem nőtt rendesen stb.).


Mi az összes vizsgálatot korán csináltattuk, a második labort pl. 3 nappal a megadott intervallum előtt, mert így kaptunk időpontot (a védőnőt az sztk-s orvost és a magánorvosomat is megkérdeztem erről, mindenki mondta akkor, hogy pár nap eltérés nem gond).


Viszont a múlt heti UH-n annyira kicsi volt, hogy emiatt ránéztek az összes korábbi UH-ra, és kiderült, hogy a szülés várható időpontja (ezt legalább tudtam, hogy 3 nappal korábbi, mint az UH, mert menstruáció szerint volt kitöltve) és a tényleges időpont között 10 nap van, és nem is értik hogyan kerülhetett be más dátum a kiskönyvbe.


Harmadik trimeszter közepén vagyok (legalább nem indítják a szülést most már a 39. héten, ha nem születik meg, hanem kaptunk időt a 41. hét végéig ) de amúgy most jól értem, hogy kb. az összes genetikai UH vérvétel és minden használhatatlan és semmire nem volt jó?


Ebbe csak itthon gondoltam bele. Járt valaki hasonlóan? Mondott erre valamit az orvos? (Havonta voltunk UH-n, de azok nem genetikaiak és csináltattunk Nifty-t, az legalább érvényes ahogy néztem, mert így is benne vagyunk, bár csak épphogy), valamit még érdemes ilyenkor megcsináltatni pluszba?


2023. ápr. 13. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már teljesen felesleges bármit is csinálni, minden rendben lesz.
2023. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem kisebbnek mérik 9 nappal az elejétől fogva. Úgyhogy a szülést és a 12 hetes genetikai vizsgálatot is a baba méretéhez nézték, nem ahhoz, hogy mikor volt az utolsó menzesz.

Sajnos ilyenkor könnyű belekavarodni. A védőnő pl a menzesz alapján számol, hiába mondom neki, hogy később fogant...

2023. ápr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Az UH a mérvadó, nem a menzesz. Az enyém 1 héttel később fogant, mindent ehhez számoltak.
2023. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Szerencsére én ovulációs teszttel követtem ciklusom és a legeslegelső UH-n kértem az orvost hogy ne írja be az utolsó menstruációm dátumát, mert 3 héttel később volt ovulációm, mint kellene és ebből tuti később baj lesz. (Mindig hosszúak voltak a ciklusaim, de ez most az átlagosnál is hosszabb volt mégis most sikerült...)


Az orvos normális is volt, a méret alapján számolt, az utolsó menstruáció első napjának kötelező volt valamit megadni, ami egy számolt dátum lett, nem a valós, így senki nem fog később ezen problémázni.


Az utolsó menstruációd dátumát felejtsd el, ha nem pöccre pontosan 28 napos a ciklusod akkor rohadtul nem szabadna abból számolni semmit. Az a mérvadó amit UH-n mértek.


Olyan nincs, hogy nem jók a vizsgálatok, ha valami probléma lett volna ígyis kiderült volna már, ezen felesleges rágódni.

2023. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A vizsgalatok során semmit nem számít 10 nap.
2023. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#2-3-4 Tudom, a probléma az volt, hogy a 12. heti UH-n elmérték még úgy is egy bő héttel szerintem korábbit mondtak.


Én is igyekeztem azzal számolni, de az a gond, hogy a többi UH alapján pont az nem volt jó. Az meg fel sem merült bennem, hogy a 12. heti UH rosszul számol.


A problémám, hogy ezek szerint az összes nagy UH-t rosszkor csináltattuk, amikor a nagy méréseket végezték és helyette terhesgondozás UH-n voltunk épp, mikor mennünk kellett volna a nagy UH-ra.


Vérvétel dettó.


#1,5 köszönöm megnyugtató ezt olvasni :)

2023. ápr. 13. 16:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha voltál az összes kötelező nagy UH-n, akkor hiába volt előbb, a későbbin észrevették volna, ha bármi gond van, legalábbis szerintem. A 12. heti uh, ami ha jól tudom szigorúbb egyedül, ott csak abban az 1-2 hétben tudják megnézni, amikor van. Ezen szerintem ne aggódj, ha lett volna bármi rendellenesség, akkor valamelyik uh-n feltűnt volna.

A vérvételeknél is a lényeg, hogy legyen meg, 1-2 hét nem sokat számít. Persze javítson ki valaki, ha tévedek.

Minden rendben van ne aggódj, könnyű szülést és boldog babavárást kívánok :)

2023. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mondjuk pont a 12. heti talán jókor volt, mert ugye én is azt tippeltem akkor még a többi alapján, hogy egy héttel kisebb a baba.

2023. ápr. 13. 18:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hét különbség volt a menses szerinti és az UH szerinti időben. Az UH szerinti került bele a könyvembe. Végül a menses szerinti időben született egészségesen...
2023. máj. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Beérte magát nagyjából. Most már csak 3 napra van lemaradva súlyra és egy hét a testrészek hossza alapján (de én is kicsi vagyok, a férjem is csak átlagos magasságú).
2023. máj. 5. 05:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!