Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség esetén összegben van különbség a 8-as, 9-es táppénzkód között?

Figyelt kérdés
2023. máj. 15. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Ém úgy tudom, táppénz alatt nincs, de később a CSED számításánál kevesebbet kaphatsz, ha sima 8-as kóddal vesznek táppénzre.
2023. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A 8 betegségre van, a 9 veszélyeztetett terhessegre. Az elsőnél jár a 15 nap betegszabadság, majd annak lejárta után a tappenz, a másodiknál azonnal tappenz van. Az első hátránya, hogy ugyan a 15 nap alatt több a pénz, mintha tappenzen lennél, a betegszabadság berjellegu jövedelem, így beleszamit a csed és gyed szamitasanal, ami bizony azt jelenti, csökkenni fog az összeg. A másodiknál ellátásnak számít, így nem változtat a későbbi cseden és gyeden
2023. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Remek…veszélyeztetett terhesként 8-as kódot kaptam. Köszi az infót!
2023. máj. 15. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 Jól gondolom, hogy csak akkor számít bele, ha három hónapon túl van? :) Én kb. 24 munkanapot - 34 napot leszek szabin szülés előtt, ha időre jön a baba. Ebből 8-10 nap ténylegesen szabadság (nem tudom mennyi jár), és a többi táppénz, mert az magasabb valamivel, mint a gyed, szóval azt hiszem nem éri meg a csed-et korábban elindítani.


Ilyen esetben is beleszámít a csed-be? Vagy csak, ha korábban megyek el táppénzre?

2023. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tappenz nem magasabb mint a csed....A tappenz a nettó max 60%-a.



Kerdezo!


Ha mondjuk tüdőgyulladásod van, akkor 8 a kód amit kapnod kell. Ha a nogyogyasz javaslatára vesz q háziorvos tappenzre fenyegető vetelessel, akkor 9

2023. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom hogy mit kellene volna azért is kérdeztem az összegbeli különbséget, de nem is értem egy orvos ilyen alap dolgot hogy nem tud normálisan véghez vinni…
2023. máj. 15. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Visszamesz hozzá és kéred, hogy a megfelelő kóddal vegyen fel
2023. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5 Tudom, de ugye nem is az a kérdés, hogy a táppénz magasabb-e, mint a csed (hacsak nem 5 hónap után mész vissza), hanem, hogy magasabb-e, mint a gyed.


A hat hónapnyi csedet mindenképp megkapod. Az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy a gyerek 2 éves koráig nem dolgozol.


Ez előtte egy hónap, csed után 18 vagy 19 hónap.


A kérdés, hogy megéri-e inkább 1 hónap táppénz+18 hónap gyed vagy inkább 19 hónap gyeddel jársz jobban.

2023. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!