Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnő milyen gyakran jár ki...

Védőnő milyen gyakran jár ki hozzátok "család"látogatásra?

Figyelt kérdés
Most vett fel, és kb mondta, hogy két hét múlva már jönne is ki körbe nézni.
2023. jún. 13. 12:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő váltáskor és pici gyereknél jöttek gyakrabban. Egyébként inkább viszem, de van, aki a saját szemével akarja látni, hogy milyen körülmények között lakunk.
2023. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első 1 hónapban kijött hetente megmerni és ránezni,azóta én viszem havonta
2023. jún. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém kb. heti 3-4x, elég jóban vagyunk, gyerek lőtt is :)

Egyébként meg általában a körülményektől függ, pl. hányadik gyerek, milyenek a körülmények, babóca egészséges-e, stb. Az elején párszor, aztán pár hónap után már kb. egyáltalán nem, ha minden oké, és a szülő sem igényli, akkor elég a státuszokon megjelenni.

2023. jún. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A terhességem alatt kb kétszer volt kint, egyszer azután amikor bejelentkeztem hozzá, majd amikor a 8.hónapban voltam.


A baba születése után meg havonta. De kb 10 perceket volt mindig.

Az első látogatásokkor sem járta körbe a lakást, miután berendeztük a baba sarkot akkor sem nézett körül.


Általában megkérdezte hogy vagyok, hogy vagyunk, milyen a babás élet, tudok-e szoptatni, van-e kérdésem, milyen a közérzetem, hogy telnek az éjszakák, és ment is.

Mostanában a státusz lapokat töltögetjük havonta, picit beszélgetünk, és ennyi.

2023. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Huh, én a sokadik védőnőmet fogyasztom, alapvetően terhességek alatt 1-2 alkalommal jöttek rövid időre. Szülés után egyszer azonnal, aztán hetente jöttek, bár a covid alatt ez kevesebb volt. Utána havonta, végül a státusznak megfelelően 3-6 havonta.
2023. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A mienk még nem volt kint, most vagyok a 37. héten, a héten megyek, de eddig az első alkalommal mondta, hogy majd fog jönni, azóta viszont nem merült fel a téma (én aktívan kerülöm).


Az is igaz, hogy eddig dolgoztam, lehet azért nem erőltette.

2023. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyszer mikor 7 hónapos terhes voltam, egyszer amikor hazajöttünk a kórházból és még egy alkalommal. Azóta mi járunk a tanácsadóba.
2023. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen egyszer járt itt, miután hazajöttünk a kórházból, másnap. Utána mindig csak mi mentünk. 18 hónapos most a gyermek.
2023. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
1x jött, előző nap jöttünk haza a kórházból
2023. jún. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálam a terhesség alatt volt 2 védőnőm. Az első védőnőnél voltam olyan 9-10 hetesen kb.,utána a 12. hétre ő már kijött környezetnézésre. Nem ment körbe,nem nézett meg semmit sem,csak leült és kitöltötte a papírokat,hogy van villany,stb. :D Nála az volt a szokás a terhesség alatt,hogy 1x nekem kellett mennem,1x ő jött ki,és így felváltva volt,de nem emlékszem,hogy hányszor kellett találkozzunk,nem havonta nekem úgy rémlik,olyan sokszor nem találkoztunk. Az új védőnőnk ide a születés után jött ki először,addig csak telefonon beszéltünk. Első 5 hétbe hetente jött,utolsó héten csak telefonon beszéltünk,hogy mizu. Utána "havonta" jött,de volt 2x olyan hónap,amikor csak telefonon dumáltunk,volt telefonos státusz is. Ő is olyan,mint a 4-esnél,bejön,leül,gyerekszobába talán 1x-2x ha volt bent,egyébként a nappaliba leül megkérdezi miujság,hogy vagyunk,mizu,elmeséli milyen fáradt hete volt,vele mizu,megbabusgatja a lányunk,játszik a tacsival és lohol szó szerint tovább. 5-10 percet max ha van. Státuszlapnál meg olyan gyorsan felolvassa,hogy csak pislogok. :D Majd most lesz 11 hónapos a lányunk,1 évesen jön legközelebb,úgyhogy most 2 hónap telik el például. Fiatal,pörgős,kedves lány egyébként,nem szól bele semmibe se. Pályakezdő,de lehet azért sem ad tanácsot,mert évek óta gyerekekkel dolgozom,így igazából nem volt sosem úgy kérdésem sem felé.
2023. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!