Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesgondozásra szabadon...

Terhesgondozásra szabadon választhatok orvost vagy lakcímhez kötött?

Figyelt kérdés

23. kerületben lakom, de itt nem igazán találok jó dokit terhesgondozásra. 14. kerületben van a háziorvosom, esetleg még oda tudnék menni. De a kérdésem inkább az lenne, hogy szóba jöhet-e más intézmény is? Ha igen, esetleg tudtok jó szülész-nőgyógyászat ajánlani?


30 éves vagyok és 4 hetes kismama, de van pár alapbetegségem, ez az első várandósságom.


Köszönöm a segítséget előre is!



#terhesgondozás #Komplikált terhesség #Területi illeték
2023. jún. 21. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Terhesgondozás mindegy, oda mész, ahova kényelmes/jól esik, a szülés helyszíne az, ami lakcímhez kötött.
2023. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magánbja oda mész, ahova szeretnél, sztkban már nagyon egyéni hogy hol látnak el. Nálunk irtózatosan komolyan veszik az sztkban a körzeteket, úgyhogy terhesgondozásra is csak az illetékes sztk/kórház fogad. Máshol lazábbak. Kérdezz utána.
2023. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magánba barhova mehetsz.

Ha tb alapon mész, akkor a "körzetishez".


Én pl tatabányához tartozom. Nem lett volna az a pénz, hogy oda járjak. Szülni sem akartam ott.


Emellett Székesfehervar közelebb is van. Mégsem fogadtak fváron.


Magánba jártam Fvárra egy olyan dokihoz, aki a kórházban is rendel. Befogadó nyilatkozattal szülhettem fváron.

2023. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tb alapon meg van hogy melyik rendelőbe/kórházba kell járnod a lakcímed szerint, de azon belül ha több orvos rendel (Budapesten tuti több rendel) akkor választhatsz közülük.


Kórházban van olyan, hogy mindig épp aki ráér az van ott, de ahol külön rendelőintézet van, adott rendelési időkkel ott lehet orvost választani.


(Hogy Budapesti példát mondjak, Újpesten a Szent Kristóf rendelőben tuti lehet választani. Annak idején nem terhes gondozásra, csak simán nőgyógyászhoz jártam oda, időpont kérésnél mindig megkérdezték kihez szeretnék menni.)

2023. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj magánba, ha már szülni ügyeletben kell. Jobban törődnek veled, mint az sztk-ban, jobbak az uh készülékeik, korszerűbbek a műszerek. Hidd el, ha anyagilag megtehetitek ez megéri.
2023. jún. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!