Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség alatt kezelték a...

Terhesség alatt kezelték a problémás fogad? Röntgent csináltak esetleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 hetes kismama vagyok. Van egy fogam ami korábban sok kezelésen esett át (gyökérkezelt, már gyökércsúcsa sincs). Volt egy ciszta is az arcüregemben amit vszeg ez a fog okozott. De már rég rendben van, kb 6-7 éve nincs vele gondom. Persze egészen mostanáig🤦🏻‍♀️😔

Pár hete érzem hogy néha furcsa ott körülötte, olyan amikor mozgok, mintha a foggal valami lenne. Mint mikor hajolgatásra nyomás éri az arcüreger, de nekem az érzés csak a fogra koncentrálódik. Nem fájdalmas, de nem tudom nem észrevenni. Nyilván nem normális, nem egészséges

Anno a cisztára is úgy derült fény, hogy azt hittem enyhe arcüreg gyulladás, aztán kiderült hogy csak a fognál van valami.

Mivel sajnis felső rágó fogról van szó, nagyobb gond esetén érzékeny lehet rá ugye az arcüreg, szerintem ezért érzem.

Már bejelentkeztem orvoshoz, de le kellett mondjam mert nagyon megfáztam. Azt hittem a megfázás után elmúlik a furcsa érzésem, de nem így történt. Ugyanúgy érzem a fogat, de szerencsére nem fáj. Ez nem fájdalmas, csak kellemetlen.

Mivel alapból már elég problémás, és kapcsolódik az arcüreghez, nem hiszem hogy röntgen nélkül nekiesnének, de azt nagyon nem szeretnék amig nem muszáj.

Ti mit javasoltok? Ha nem fáj, stb húzzam ki vele terhesség végéig? Akinek volt bármi hasonló, hogyan tett?

A nőgyógyászom alapból nem tanácsolná a nagy műtétet, foghúzást, röntgent. Ő azt mondta ha lehet húzzam ki vele. Nem tudom, egyik megoldásban sem tudom mennyire legyek nyugodt.

Még közel 20 hét soknak tűnik kibirni vele, főleg ha belobban vagy ki tudja. Másrészt ezzel röntgen nélkül mit kezdenek? 😔 azt pedig nyilvan teljesen szeretném elkerülni.


2023. júl. 3. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy panoráma röntgen teljesen veszélytelen a terhesség alatt…

A kezelés elmaradása pedig sokkal nagyobb kockázattal jár, mint egy szükséges kezelés.

2023. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy ezzel konkrétan mit kezdenek, én nem tudnám elmondani, nem vagyok fogorvos


Nekem terhesség alatt 2 bölcsessegfogat húztak. Az egyik nagyon széttört, azért. Ehhez csináltak röntgent is. 10hetes voltam.

A masik begyulladt, fájt, ezt simán kihúzták röntgen nélkül.

Gyökérkezelésem is volt terhesen

2023. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Nekem nem ajánlotta a röntgen és nem.is csinált

Fogtömés húzást cainálnak

2023. júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

terhsseg elott ajanlott fogaszati kontroll gockutatas szempontjabol. amikor mar terhes vagy akkor lottek az egesznek, max az elso trineszterben ajanljak a beavatkozasokat, utana tobb okbol nem preferalando.

Ha gyulladni fog a fogad, akkor hajlamos lehetsz a koraszulesre, mint kovetkezmeny

2023. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Először is a várandósságom teljesen váratlanul ért. Tervben volt, de nem részletezem, nem számítottunk most rá. Tehát nem jön szóba az ezt megelőző kivizsgálas.

Ezen kivül kezelt fogaim vannak, minden évben járok konrollra, bár igaz, hogy röntgen utóljára 2021-ben készült a fogaimról. Mondjuk az átlaghoz képest szerintem nem kirívóan régen.

Abszolút lutrinak tartom, hogy egy fog mikor gyullad be, pláne hogy terhesség alatt sokkal hajlamosabb lehet akármire is a szervezet. Elöre sajnos hiába megyek góckutatásra, ha akkor még semmi baj nem lesz.

Azon kivül, gondolom 100-500 évvel ezelött (söt gyanítom ma sem) megy mindenki terhesség elött góckutatásra, abszolut életszerűtlennek tartom. Pláne ha az ember vigyáz az egészsegére, fogaira-ahogy pl én is.

2023. júl. 13. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!