Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ezt tényleg ki lehetnr vitelezni?

Ezt tényleg ki lehetnr vitelezni?

Figyelt kérdés

Férjem barátja 10évvel ezelött jött össze a feleségével. 2 éve elvette, felvették a babavárót. Azóta nem esett a felesége teherbe. Voltak vizsgalatokon, semmit nem találtak.

Hogy csavaros legyen a történet, az esküvő óta csalja a feleségét a feleség legjobb barátnőjével.

Ez kb fél éve derült ki, a feleséggel különköltöztek, az új nő, a feleség barátnője pedig összeköltözött a férjjel.


Kiderült, terhes az új nő.


El még nem váltak, a hitelt még a kedvezménnyel fizetik.


Ma volt férjem náluk, büszkén meséli az új barátnő férjemnek, hogy megoldják a problémát. Ő úgy fog terhesgondozásra járni, hogy a feleség adataival. Szülésre is majd úgy megy, mintha ő lenne a feleség. A gyerek a férj és feleség nevére lesz anyakönyvezve, nem válnak el, es így a hitel kérdés meg van oldva. (Mind a 3an benne vannak, a feleség is támogatja).



Most azon gondolkozok, én 2x szültem. 1x nem kértek tőlem személyit pl. Még az anyakönyvezéseknél sem. Csak taj, lakcím kellett mindenhol.


Hizzateszem mikor meghallottam, kinevettem őket. Mélysegesen elítelem az egésznek a gondolatát is. Csak hogy reggel óta ezen töprengek, azon gondolkodok, hogy vannak olyan elvetemültek, meg is csinálják. És pl kint írtam, nálam sem kérdezte a kutya sem, hogy valóban én vagyok én?!


(Halkan megjegyzem, nem kisebbseg, nem is borsod... tanult magyar emberekről van szó 🤦‍♀️)


2023. júl. 24. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Az új asszony minden adata egyezik a feleség adataival? Az amúgy meg van, hogy nagymértékű csalás miatt mindhárman lecsukjak, q gyereket pedig elveszik toluk?
2023. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem lehet ezt kivitelezni. Az egész ötlet és ez az édes hármas is idióta.
2023. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kérték a személyit…


Vércsoport?


Stb?

Védőnő meg majd megy mintha a volt feleséghez menne?


Gyerek mit hisz ki az anyja ( neve?)


Nevetséges🥴

2023. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem kértek személyit az anyakönyvezésnél. Amúgy ha és amennyiben kivitelezhető, a vér szerinti anyának nem lesz jogilag közé a gyerekhez, mindenhez a bejegyzett anya kell, ergo egy félig ostoba örökbefogadás lesz ez. Ha időközben a vér szerinti anya vagy bárki borítja a bilit és kiderül, ebből marha nagy büntető perek lesznek, és a gyermekjólét is beszáll a partiba.
2023. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ugy gondolták, hogy a barátnő a feleség iratair fogja és azokkal megy a vizsgalatokra. Magyarán eljátsza, hogy ő xyné....

Hogy szerintük fényképes igazolvanyt sehol nem kérnek, igy nem is buknak le.

2023. júl. 24. 15:16
 6/12 A kérdező kommentje:

4!

Ugyan ezt mondtam férjemnek én is. Hogy akkor az igazi anya mintha nem is lenne, köze nem lesz a saját gyerekéhez.

Emellett ha csak a gyanúja fennáll, mar kb le is csukják őket, mert ez mindenféle csalás.


(Anyakónyvezésnél akkor ezek szerint nem egységes. Nálunk az én lakcímkártyám kérték csak és a hazasságinkat)

2023. júl. 24. 15:18
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Ez üdítő kérdés volt a sok troll kérdés között, de természetesen nincs ilyen. Eleve nincs olyan nő, aki hagyná, hogy másik nő nevére anyakönyvezzék a gyereket, ugyanis jogilag neki onnantól semmi koze hozzá. Tudod, az anyaság nem zárul le a szüléssel...
2023. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez hatalmas hülyeség. Ha elválnanak, az új csaj át tudná venni a babavarot, és sokkal tisztább lenne az egész.
2023. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Az első gyereknél a babaváró hitel kamatmentessé válik, abban az esetben, ha a terhesség betöltött 90. napjától a férj és a feleség együtt beviszi a banka a várandósgondozási kiskönyvet, ami tartalmazza a terhesség tényét és, hogy mikorra várható a baba születése. Tehát, ha a várandósgondozási kiskönyv nem a törvényes feleség részére van kiállítva, akkor màr ott megbukott a dolog!

Illetve a születést követő 60 napon belül be kell mutatni a gyermek születési anyakönyvi kivonatát is,amiben szintén tartalmazza a biológiai édesanya nevét. Tehát, ha nem a törvényes feleség szüli a gyereket, akkor nyílván nem ő lesz feltüntetve az anyakönyvi kivonatban sem! Ezt pedig kijátszani nem tudják, mert még a szülés utáni napon bemegy az anyukához a kórházba az anyakönyvvezető és felveszi az adatokat, ami nem bemondásra történik, hanem a személyes okmányok és a házassági anyakönyvi kivonat másolatának bemutatásával.

Szóval ehhez többszörös nagyon komoly okirathamisításra lenne szükség, ami pillanatok alatt kiderülne.

2023. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaziból, örökbe is fogadhatnák a gyereket.
2023. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!