Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi cukor labor rendben...

Terhességi cukor labor rendben, de itthon határérték felett?

Figyelt kérdés

Terhesség vége fele járok (38-39.hét) Laborok, cukorterhelés határértéken vagy alatta volt.. Önellenőrzésre vettem itthonra mérőt, de mostmár többször merek 7 helyett 8-as értékeket.


Ha a labor amúgy mindig rendben volt/van, akkor ezzel az itthon mert értékkel kell foglalkozni? Vagy ha az rendben, akkor ez még belefér.


2023. aug. 14. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Az orvosod mit mond?
2023. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Hitelesített mérő eszkoz?
2023. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
12%

Ha étkezés után 1 órával mérsz 8-as cukrot, akkor az nagyon nem okés! Sőt igazából étkezés után 1 órával 6 alá kellene lemennie az értéknek! Tehát a 7-es cukor is magas.

Kezdd el a 160g ch diétát!

Más teendő nincs.

2023. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
Kellett volna vele foglalkozni.
2023. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Az otthoni mérök mindig többet mutatnak mint a vérvételi mérés.

Terhelés elött is megmerik a laborba és az is több mint a vénás. Pedig kb 2 perc telik el a kettő között.

Nekem is magas maradt(határértékben pont) a cukor 120 percnél de nem mondták hogy gond lenne.

2023. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mennyi az éhomid? Ha az 5 alatt van, akkor az nem gáz. Egy gdmesnél fontos 7 alatt tartani az elhúzódó magas cukor miatt, de egy normális(abb) cukorháztartás mellett ez nem gáz.


Nem foglalkoznék vele most már, a világon semmi nem fog történni két hét alatt. Ne egyél rengeteg csokoládét és gyors cht.

2023. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Pontosan mi okod méregetni, ha a kórházban minden oké volt?

Ha nem végeznél önként elavult rutinvizsgálatokat magadon, most bajod se lenne. Unatkozol?

2023. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5: igazad van, és ki sőt meg is nyugtat, ezt mondta a doki is, csak rápáráztam, mert mostanában lengett ki mikor mértem itthon 2x újra, előtte jó ideje nem, meg a dietetikus leállított h ne meregessem olyan gyakran már, mert kb rendben vagyunk.


4-es nem tudom kire gondolsz, mivel kellett vna foglalkozni? kinek? Az orvosra gondolsz, vagy netán rám? Mit gondolsz miért vettem cukormérőt itthonra? (senki sem mondta, D e időnként merem ö ellenőrzésből, ahogy most is). Plusz a terhelést is megismételték de nem igazolódott GDM. remélem nem ideböfögött okoskodásnak ment a gondolat..

2023. aug. 14. 15:26
 9/17 A kérdező kommentje:

6 neked is köszönöm! :)


7-et inkább nem kommentálom…, maradjunk annyiban hogy volt/van rá okom, és orvossal együttműködve néztem. ;)

2023. aug. 14. 15:30
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

Ne hasonlítsuk már össze a terheléses cukor vizsgálatot az otthoni cukorméréssel!

Terhelésen brutális mennyiségű cukrot iszunk meg, amit alapból soha nem tennénk. Nem a semmiért vagyunk rosszul utána (szédülés, hányinger, fejfájàs). Az érték is 7,8 alatt jónak számít terhelésnél. Miért? Mert tényleg brutális mennyiségű cukrot vittünk be a szervezetbe.


Ezzel szemben otthon normálisan étkezik az ember. Nem tolja 2 pofára a cukrot. Így az otthoni cukormérésnek más szabályai vannak. Kaja után 1 órával kell mérni és akkor 6 alá kell mennie.

Ha 7-es, 8-as értékeket mér a kérdező, evés után 1 órával, az GDM!!! Diétázni kell. Ha nem diétázik, fokozott a koraszülés, több magzatvíz, nagyobb belszervek, nagyobb születési súly és fejlődési rendellenességek esélye. Illetve, hogy a gyerkőc és az anyuka is később cukros lesz és a baba születésekor hirtelen leesik a cukra és pótolni kell, mert a méhen belül a sok cukorhoz szokott a szervezete.


Ja és még annyit tennék hozzá, hogy a terhelésnél nagyon sok helyen nem mondják el, hogy tilos mozogni és a kismamák elmennek sétàlgatni abban a bizonyos 2 órahosszában, ami befolyásolja a vizsgálat eredményét. Hiszen a mozgás segít lebontani a cukrot. Így tévesen lesz jó eredménye a terhelésnek.

2023. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!