Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi diabetesz! Akinek...

Terhessegi diabetesz! Akinek eleri a hatarertek az egyoras erteket (nalunk 6,5 alattit kernek, de mashol tudom,7), annak csokkentettek a ch mennyiseget regelire vagy inzulin kellett es nem valtoztattak a CH-on?

Figyelt kérdés
Nekem 6,6 - 7,0 kozt van reggeli utan 😕
2016. júl. 14. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem a reggelit kell csökkenteni, hanem teljes Ch diétára van szükség.

A helyedben felkeresnék magánban egy dietetikust (állami ellátásban mire időpontot kapsz, meg is szülsz) és az ő útmutatása alapján tartanám a diétát. Netről összekukázott anyagokból általában hibás diéta lesz, mindenképp szakember segítségét javaslom.

2016. júl. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Felreertettel, jarok diabetologiara, raadasul 3 terhessegbol masodjara nyertem meg a GDM-t, van benne mar rutinom.

Az elso terhessegemnel viszont meg se kozelitettem soha a hatarerteket, se otthoni, se a heti venas vervetelnel.

Most viszont rendszerint ekorul volt a heten, ezert erdekel masnal ebbol mi lett kesobb. Tovabb romlott-e es kellett inzulin vagy eleg volt dieta valatas.

2016. júl. 14. 10:34
 3/8 anonim ***** válasza:

ilyen nincs. a ch diéta nem a reggeli szénhidrátról szól, hanem meg van határozva pontosan, hogy hány órakor mennyit és milyet.

8 alatt nem adnak inzulint, de ha adnak is csak akkor ha a diétától sem megy 7,5 alá. a határ nem 6,5 hanem 7,5, ez egy egységes határ, 6,6-nál nem beszélhetünk diabétesznél, hiszen az egy teljesen jó érték

2016. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

???????

A legerzekenyebb a szervezet reggel a cukorra, ezert merik nezik a diabetologian is rendszeresen a reggelit, nem pedig az ebedet vagy a vacsorat, meet abbol indulnak ki, ha rendesen tartod a dietat reggeli utan mered a legmagasabb erteket a napbol.

Az elso terhessegemnel 6 honapon at jartam heti 1-2szer a diabetologiara, nyilvan rogzitett napi ch mennyiseggel, es allandoan varialtak a napi elosztassal, aztan az osszemnnyiseggel is, hogy a legoptimalisabb legyen.

Ott 7 volt a hatarertek, ami alatt maradni kellett az egyoras ertekeknek.

Most mashol lakunk, mashova tartozom, itt egyenlore 2 hetente kell menni, naplot ugya ugy vezetni, de itt pl 6,5 alatt kerik. Es egyenlore nekem a reggi ertekek emorul/felett vannak. Csokentettuk a reggeli ch-t.

Ezert kerdeztem, vajon meddig varialnak a mennyiyeggel, ki hogy jart, eleg volt dietan valtoztani vagy inzulin kellett.

2016. júl. 14. 10:45
 5/8 anonim ***** válasza:

7 alatt kellett tartani, nekem 7,3 volt, és 150 g ch diétával mindig bőven 7 alatt volt.

2 hétig variáltak, hogy hogy lenne a legjobb a ch bevitel, aztán sikerült beállítani és minden rendben volt, nem kellett inzulin.

2016. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem első próbareggelis esetnél 7,2 lett. A 35 grammot csökkentette a doki 25-re és egy hét múlva kellett megint mennem. Akkor már 6,3 volt. Kérte még a hba1c vizsgálatot, meg még valamit, és mivel azok nagyon jók lettek, így teljesen elvetettük az inzulin lehetőségét.
2016. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok. mikor írtam, még nem láttam a kommentedet.

így viszont más, de akkor is 7,5 a határ, 7 alá kell vinni.

6,6 az tökéletes, hiszen emelkednie kell.

mondjuk azzal nem értek egyet, hogy a reggeli a legemelkedőbb, szerintem azért mérik reggel, mert akkor dolgoznak a laborosok.

nekem pl. vacsit volt nehéz eltalálnom, akkor ugrott fel. mondjuk nálunk nem mérnek már 1 órást kismamáknak, előző fiamnál még az volt, hogy 1 és 2 órás volt, most már csak 2 órás van :)

2016. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4,5-5 között mozog éhgyomorra.Mikor megcsinálták a cukorterheléses vizsgálatot, 4,4 volt az éhgyomri, utána az egy órást nem is nézték, hanem csak a 2 órást, az 7,3 lett.Beparáztam nagyon, mert első két terhességnél a 2 órás visszament 5 körülire.Félve is mentem dokihoz, de alaptalan volt, ugyanis azt mondta, hogy teljesen jó, 7.8 alattival nem kell foglalkozni.Nőgyógyász is ugyanezt mondta.Azóta többször rámértem alapos bereggelizés után egy órával is mindig már 6,0 alatti értékem van.Nem tudom, hogy akkor mi lehetett a gond, talán az, hogy nem mozogtam, csak ültem egy helyben....
2016. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!