Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi diabetesz eseten...

Terhessegi diabetesz eseten hogyan kell vercukorszintet merni, es mik a hatarertekek?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy etkezes elott es utan egy oraval kell merni, de az egy orat az etkezes megkezdesetol vagy befejezesetol kell szamolni? Illetve mi szamit jo erteknek? 160 g-os dietat tartok. Koszonom
2018. dec. 13. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Étkezés előtt külön nem érdemes mérni.

Nekem azt kérték, anikor màr jól belejöttem a diétába, hogy néha mérjek végig egy teljes napot. Ilyenkor kellett éhhomit mérni, illetve minden étkezés után egy órával. Ezt az étkezés megkezdésétől kell mindig számolni. Ez az érték hivatslosan nem mehet 7 fölé, bár az én dokim (nődoki), azt mondta, hogy 6 vagy azalatt ideális.


Egyébként én csak akkor mértem, ha biztosra akartam menni, hogy megfelelően ettem. (Nem méricskéltem már ki az alapanyagokat, kitapasztaltsm, hogy mjből mennyit lehet/kell megenni. (A túl kevés ch sem jó, mert akkor hipózás lehet a vége.)

2018. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt nem írtam, hogy a diéta beállításához mibdenképp szakember kell, szóval menj el valakihez, aki elmagyarázza a dolgokat pontosan és személyreszabotran.

első

2018. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
EZ érdekes, nekem azt mondták, hogy az utolsó lenyelt falattól számítsam az egy órát a mérésnél.
2018. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Mindenkeppen megyek orvoshoz, sajnos jovo hetre kaptam idopontot, de addig is szeretnem minel jobban tartani a dietat.
2018. dec. 13. 15:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezés kezdetétől kell számolni. Étkezés előtt 6 alatt, utána 7 alatt jó.
2018. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom
2018. dec. 13. 20:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a helyi diabetológián reggeli, ebéd és vacsora után 1 órával mérettek. Mikor másik kórházba kerültem (fenyegető koraszülés miatt), ott azt mondták, hogy ők reggeli előtt és után, ebéd előtt és után, és vacsora előtt és után is méretnek (mármint nem csak azokkal, akik benn vannak, hanem akiket ők gondoznak).


Szóval eléggé helyfüggő.

2023. aug. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!