Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért kérdezik meg mindig,...

Miért kérdezik meg mindig, hogy tervezett-e a terhességem?

Figyelt kérdés
Az orvosom, akihez magánba járok, aki felírta a clostlbegitet és uh kontrollra is jártam, járok volt az első, aki terhesség megállapításakor megkérdezte, hogy terveztük-e. Majd a kórházi gondozáson az épp ott vizsgáló orvos is, a védőnő is, a helyettese is, a genetikait csináló orvos is. 32 éves vagyok és a második babámat várom. Elsővel soha senki nem kérdezte. Miért ilyen fontos?
dec. 14. 12:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
És miért baj, hogy megkérdezték?
dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Tolem is megkerdezte az elso alkalommal, de meg a vedono is. A vedononek valami statisztika miatt kell,az orvosnak passz.


En nem vettem magamra.

dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező nekik. Esetedben formaság, ne törődj vele.
dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol megkérdezik, bár tőlem a nőgyógyász konkrétan nem, mert mikor mentem hozzá első vizsgálatokra akkor azért látszott, hogy örülök, és hogy tervezett volt, mikor kérdezte hogy miért mentem.

A védőnő megkérdezte mindkét alkalommal, szerintem statisztika is, valamint a későbbiekben gondolom ha valakinél nem tervezett akkor azért jobban figyel talán a mentális egészségre is, pl depresszió szülés után akkor is lehet ha valaki 100%-osan tervezte és készült rá, de lehet, hogy aki nem az mélyebbre kerülhet vagy a babát hibáztathatja tudat alatt a megváltozott életéért stb.

dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
23%
Nézz körül az országban. Ilyen egészségügy, oktatás, és általános gazdasági helyzetben csak a futóbolondok vállalnak gyereket, meg egy nagyon szűk réteg, aki megengedheti magának racionálisan nézve
dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Ez a dolguk hogy megkerdezzek,Neked meg az hogy valaszolj!
dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Tőlem ezt soha nem kérdezték meg.
dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Normális terhesgondozás esetén lehet ennek azért jelentősége, és nem azért, hogy téged degradáljanak, akár tervezett, akár nem. Az orvosnak azért lehet fontos kérdés, mert aki tervezi a babát, az nagyobb eséllyel kezdett folsavat szedni a várandósság előtt, aminek lehet jelentősége a gyerek szempontjából. Vagy nagyobb eséllyel hagyja abba előtte a dohányzást, mint az, aki mondjuk a 8-9. hétig nem is tudja, hogy terhes. Esetleg felkészültebb is, mi vár rá (nyilván ez első gyerekeseknél fontosabb).

A védőnőnek meg azért lehet fontos, hogy mennyire vagy(tok) felkészülve a gyerekre, normális helyeken ilyenkor a mentális egészségetekre is megpróbálnak odafigyelni, nemcsak a fizikaira. Plusz ugye ha tervezett a gyerek, akkor általában anyagilag is készenállnak a gyerekre, míg ha becsúszik, akkor nem, és a védőnő ebben is tud segíteni.

Szóval nem azért kérdezik meg, hogy pálcát törjenek bárki feje felett (vagyis remélhetőleg egyik sem ezért teszi).

dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%
Tőlem sem kérdezte meg soha senki.
dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert ha tervezted, akkor egyrészt nem elvetetni szeretnéd,(ahoz is kell terhesség megállapítás)másrészt valamennyire nyilván készültél rá(jó esetben),és voltál előtte legalább egy alap vizsgálaton,rákszűrésen.Sokan ugyanis éveken keresztül kerülik a nőgyógyászt,csak baj esetén mennek.
dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!