Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epilepsziás nem tervezett...

Epilepsziás nem tervezett terhességem van, így se gyógyszer-módosításom nem volt, se folsavat nem szedtem, nagyon súlyos a helyzetem?

Figyelt kérdés
Természetesen el kell mennem neurológushoz, de nem tudom mikor fogadnak. Nem tudom mit csináljak már. Tegretolt és Frisiumot szedek, a Frisiumnak magzatkárosító hatás van mivel benzodiazepin származék. A terhesség első 3 hónapjában nagyon fontos lenne hogy ne szedjem, vagy tán el is hadjam. Most nagyon meg vagyok ijedve, mert lehet már késő. :(

2018. ápr. 2. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

"de nem tudom mikor fogadnak"

HOLNAP reggel 8-kor mész a háziorvoshoz. A továbbiakat ő mondja meg.

2018. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Neurológusomhoz kellene mennem. A háziorvos csak átirányít. Csak fogalmam sincs hogy mikorra fogad az orvosom akihez már járok egy ideje.
2018. ápr. 2. 19:25
 3/12 ede1219 ***** válasza:
100%
Reggel az első dolgod legyen felhívni a neurológusodat, és majd ő megmondja, mi a teendő /nem az asszisztenssel, hanem az orvossal beszélj/.
2018. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ezzel a gondoddal holnap reggel nyomás a háziorvoshoz!!!!!!
2018. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

Jelentkezz be abortuszra. Írtad, hogy okosan nem akartál gyereket, hiszen az epilepszia örökletes.

Frisium miatt meg pláne.

2018. ápr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb beszélj az orvossal a további tehendőkről. A legjobbakat kívánom!
2018. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

A neurológushoz azért kell elmenni, hogy adjon olyan gyógyszert, ami terhesség alatt szedhető.

Ahhoz, hogy a kockázatot meghatározzák, klinikai genetikushoz kell menni. Ő elmondja, hogy kb. hány % az esély a rendellenességre és mik fordulhatnak elő, aztán annak függvényében eldöntöd, hogy vállalod vagy sem.


De hogy estél úgy teherbe, hogy nem akartál?

2018. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
2018. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, a professzoromat ma felhívtam aki már évek óta kezel és azt mondta, hogy emellett vállalhatok gyereket, neki is volt már több Frisiumal kezelt várandós páciense .Annyit mondott csak,hogy felezzem el a Frisium adagot. Egyedül a folsavat emelte ki, hogy azt napi 4 mg-ot szedjek és azt el kellett volna már kezdenem szedni terhesség előtt, de mivel nem terveztem még ezért csak most szedem.
2018. ápr. 3. 16:47
 10/12 anonim válasza:
46%
Kérdező, nekem epilepsziám van, valószínűleg már tudod, öröklődés esélye 5_10%(azért tudom mert 1 éves tervezett pici lány anyukája vagyok) akkor még frisiumot nem szedtem. Azt szeretném kérdezni hogy végül mi történt? Az a helyzet hogy talán terhes vagyok de ha igen akkor nagy valószínűséggel méhen kívüli sajnos. És nem terveztük ezért frisiumot is szedek.
2018. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!