Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Normális ha ennyiszer akar...

Normális ha ennyiszer akar jönni/látni a védőnő? Hogyan koptassam le finoman? Van valami jogszabály, mennyiszer kell jönnie?

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok már. Van egy 1,5 éves gyerekem és 1 éve költöztünk ide. Van, hogy csak azért eljön, mert erre jár, de idefelé jövet még a gyerek adataira sem néz rá, tőlem kérdezi meg mennyi idős???

Kismama lettem újra, nagyon vártuk. 2 hete voltam a védőnőnél, kitöltötte a kiskönyvet, közben az ilyen ostoba kérdéseket is feltette (ahelyett, hogy bejelölte volna ő maga) hogy van-e nálunk vezetékes víz???? Az isten szeremére 1 éve jár ide, és tudja, hogy egy teljesen felújított házba költöztünk. Magától körbe sem nézett volna, csak leült, én vezettem körbe.

Erre valami szabályra hivatkozva jön a héten, mert neki a ÚJ kismamákhoz 3 héten belül ki kell jönnie családlátogatásra/környezettanulmányra, bánom is én minek nevezi. Pedig nagyon jól tudja a körülményeket.

De jövő héten meg megint menjek be én...

4 hét alatt 3 alkalommal akar találkozni és még az első trimeszter sem ér véget, 10 hetes leszek.

Megyek magán orvoshoz pluszban ultrahangra, megyek nem olcsó genetikai vérvételre és mellesleg a 3. gyerekem. Nem értem miért akar a nyakamon lógni. Főleg, hogy a kicsivel járunk több féle programra, igényli is, nem szeretnék itthon ülni őt várni meg hozzá rohangálni hetente-kéthetente. Hogyan mondjam meg neki normálisan, tényleg harag nélkül, hogy havonta 1 alkalom is bőven elég lenne?



márc. 26. 00:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm a jogszabályt, átolvasom majd.

3-as, nem is a víz kérdés lenne a probléma de ahogy felolvasta, nézett rám nagy szemekkel és halál komolyan várta a választ!!!!

nem tudom, legközelebb ha jön tegyem ki neki a teljes villany és vízvezeték cseréről a számlákat? jóval több, mint egy éves fizetése (mondjuk az enyémnél is sajnos, nem lenézni akarom). akkor lehet majd nem kérdez ekkora baromságot.

4-5, ha havi 1x kéne találkozunk az teljesen megfelelő lenne, de már most a 10.hétig 1 hónapban 3 azért elég kemény szerintem.

márc. 26. 09:54
 12/23 A kérdező kommentje:

1-es, minden tiszteletem, hogy te ezt elviselted. bár! nem mondhatjuk a védőnődre, hogy ne lenne alapos :D az másik kérdés, hogy ez már szőrszálhasogatás...

azt tudja, hogy járunk ide-oda mert mikor az időpontot egyezteti mindig mondom, ha valamikor nem jó, mert épp ilyen vagy olyan program van a gyerekkel. legalább random még sose lepett meg, bár nem működik a csengő, állhatna kint egy ideig :D

az enyémmel az a baj, hogy tipikusan, csak el akarja ütni a munkaidőt... többször úgy jött, hogy a gyerek aludt, éppen nem is érdekli maga a gyerek, mondom azt se tudja mennyi idős mikor jön.

ilyen tipikus jópofizós "jajj de ügyes vagy" stb dumák a gyereknek, de közben le se tojja. totál nem gyerekcentrikus.

tényleg, bejön a házba, leül az ajtótól nem messze lévő kanapéra és előveszi a kis papírjait vagy megy a bájcsevely. enni, inni sosem kér semmit szóval még azt se mondhatjuk, hogy azért jár ide :D

értelmes kérdéseket sem tesz fel, semmi újdonságot nem tanulok tőle. nem érdekli van-e kaja. mikor először jött nem érdekelte a gyerekszoba se, semmi, akkoris a kanapéra leült. én mondtam neki hogy jöjjön megnézni...

hogy mit eszünk vagy mit nem eszünk az se érdekelte még soha :D

szóval ha lenne értelme, hogy jön és esetleg hasznos tanácsokkal látna el (igaz 3.gyerek de hátha tud valamit amit én nem) akkor tökre örülnék és látnám értelmét, de így nem

meg vérnyomás mérés is sztem bőven ráér nekem havonta, soha az életben még várandósan sem volt magas vérnyomásom. vizeletem is mindig tiszta volt, de van annyi eszem, hogyha bármi bajom lenne, akkor ügyelet, nőgyógyászat vagy a háziorvosom hívnám vagy mennék be

még a korom alapján sem vagyok szerintem a veszélyes kategória, 32 vagyok...

márc. 26. 10:07
 13/23 anonim ***** válasza:

22. hetes vagyok. Védőnőhöz 4 hetente járok, nálunk még nem volt, azt mondta majd április- május körül ráér eljönni.

Legközelebb ha csak úgy beakar ugrani, úg hogy nincs előre lebeszélve, mondd hogy nem vagytok otthon vagy, hogy épp most indultok valahova.

márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

kedves 13, nem az a baj, hogy értesítés nélkül akarna jönni, úgy még sosem próbált. hanem az előre lebeszélt időpontok is már 4 hét alatt 3 alkalom (2x én mennék, 1x ő)

te 22 hetesen annyiszor találkozol kb a védőnővel mint én 4 hét alatt :D

mondjuk most valószínűleg nem is fogok tudni menni jövő héten, mert megyek magán dokihoz ultrahangra és akkor volt csak időpont, mikor a védőnő kismamás napja van a héten.

ami olyan szuper rendszerben működik, hogy oda kell menni délelőtt és ha pont van előttem kismama aki hozzá jött, akkor kint ülök a váróban 20-40 percet meg utána még az én időm is. ha meg ne adj isten ketten vannak előttem akkor minimum 1 órát várnom kell rá

márc. 26. 11:01
 15/23 anonim ***** válasza:

Hú, bocsi, de köszi, hogy rádöbbentettél mennyire szerencsés vagyok😂

Én az első trimesztert vagy ügyeleten vagy fekve töltöttem. Ennek megfelelően a lakás szörnyű állapotban van. Zsúfolt is, mert kb.az egész családom raktárnak használta. Mivel kb.mindentől el vagyok tiltva, a lomtalanítást se tudtam elkezdeni. Terhességtől függetlenül tavaszra terveztem felújítást, mert már alap dolgokat is cserélni kell(fűtőberendezés, bojler stb.) Mai állapotban haza se hozhatnám a gyereket.

Szóval semmitől nem féltem jobban, mint hogy kifogok egy buzgómócsingot, aki 10 hetesen ki akar jönni és azt is megszabja, mikor vehetek levegőt.

Ehhez képest pont az ellentéte. Sz@rik a kismamákra.🙏

Eddig azt mondta, 1x fog kijönni, kb.szülés előtt 1 hónappal szokott. Addig is 2 havonta akar látni. (Nem akar, csak hát muszáj, mert azért fizetik.) Egyetlen hátránya, hogy olyasmit se csinál, amiket itt olvasok. Vizelet vizsgálat, magzati szívhang stb. Ez azért zavaró, mert az orvosaim is hasonlóan alaposak. A leletem a házi orvosom (nem) értékeli, hüvelykenetet a nőgyógyász sose vett.(Mármint a terhesség alatt.)Eddig én se erőltettem, mert szerencsére nincs panaszom, de azért néha félek, ha mégis lenne valami, hogy vennék észre.

Egyébként tényleg felháborító, hogy mennyi gyermek tragédia történik, tehát nem azt mondom, hogy nem jogos. Igen, hozzám is jöjjön ki és ne adják ki a babát, ha nincs fűtés/melegvíz, bármi. (Van most is és akkor is lesz, csak azért írom, mert ezt tényleg jogosnak tartom.) De mit számít, hogy mit lát mondjuk 8 hetes terhesnél??? Nem tök mindegy? A szülésre legyenek meg a feltételek és kész.

Amit meg valaki linkelt...Ahhoz ki se kell menni, hogy a védőnő lássa, hogy nem gyarapodik a gyerek. Másfél évesen 4,5 kiló??? Hogy lehet, hogy másfél év alatt nem tűnt fel senkinek? Úgy, hogy nem csak nem mentek ki, hanem nem is látták a gyereket. Na, ilyennek nem szabadna megtörténnie! Csak meg kéne találni az arany középutat, mert ami nálad van kérdező, az meg már a másik véglet. Nyugodtan lehet zaklatásnak nevezni.

márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Kedves 15, én azt is durvának tartom persze, mikor egyáltalán nem megy ki és sz@rik bele. Valóban jó lenne az arany középút. És amúgy azt sem szeretném ha úgy tűnne valami titkolnivalóm van, azért nem akarok ennyiszer találkozni vele. Csak nem látom értelmét a felesleges jópofizásnak. Vizeletvizsgálatot nem tartom rossznak amúgy, de magzati szívhangfigyelőm pl van itthon. Igazából babamérleg is meg temérdek gyerek cucc. Nem adtam el semmit mert terveztük a kicsit :)

Nálam akár már most ellenőrizhetné a babának való dolgokat, mert 1-2 hét híján kerek 2 év lesz a 2 kicsi gyerekem közt.

Igazából kell még 1 kiságy és újszülött méretű pelenka :D ezen kívül minden megvan a 7 hónap!! múlva érkező gyereknek :D Ha azonos neműek lesznek, akkor még ruhát sem kell venni (persze úgyis fogok, ha megtetszik valami :D ). Ha más a neme, akkor nyilván több ruhát kell, de azért a jelenlegi helyzetben sem kéne meztelenül hazahoznom :D

Különben a gyerekeim háziorvosa nem a körzetes, hanem aki volt az első gyerek születésekor és az akkori védőnőm ott szokott lenni oltásokkor. Igazából le is szokták mérni a kicsit meg minden mikor dokihoz megyünk státuszra vagy oltásra, a területi védőnőnek csak a kérdőív a dolga.

Esetleg attól a védőnőtől próbálom megkérdezni, hogy adjon valami jó tanácsot, hogyan tudnám leredukálni ezt a temérdek találkozást. Mert ő anno nem járt a nyakamra az biztos.

Tényleg egyszerűen attól tartok, hogy csak mégjobban rámszállna, ha nem akarok annyit találkozni.

márc. 26. 13:22
 17/23 anonim ***** válasza:

#16! Babaholmikkal én is jól állok, bár sehogy nem kéne, mert ha most születne, sajnos, még nem tudnák életben tartani.(19hetes vagyok.) A lakással nem állok olyan jól, de mondom, jogos, hogy álljak jól, mire érkezik, de könyörgöm mondjuk 8 hetesen miért kéne fogadóképesnek lenni, ha nincs csecsemőm, csak egy 8hetes embrióm(nincs más gyerekem)? Mivel később viszont kell, a végén úgyis kimegy, akkor minek a korai látogatás?

Teljesen megértem, ha zavar, engem is zavarna, akkor is, ha már minden kész lenne. Egyszerűen nem vagyok annyira nyitott, hogy az otthonom egy átjáróház legyen. Tudom, vannak olyan típusok, akik imádják, ha nyüzsi van otthon, mindig nyitva áll az ajtó bárki előtt, de nem mindenki olyan. Én nagyon kevés, közeli barátomat fogadom csak szívesen, őket is előre megbeszélten. Szívesebben találkozom máshol még velük is. Akkor nehogy már egy idegen mászkáljon be hetente.

#15

márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Ezt a 12. hét előtti kijövetelt én sem értettem, főleg azért mert nálunk járt már 5x minimum. Nem az van, hogy le kéne ellenőriznie már most, hogy van-e víz, villany stb...

Különben én sem nagyon hívok át senkit, még rokonok se állítanak be kérdezés nélkül, bár oké a védőnő is mindig hív napokkal korábban.

Különben azóta a kiságyat is megvettük, szóval tényleg csak újszülött pelenka ami nincs még itthon a kicsinek :D

Viszont imáim meghallgattattak :D tegnap hívott, hogy beteg és nem jön ma, én meg jeleztem neki, hogy nekem a jövő heti időpont nem jó sajnos, hogy bemenjek, bár akkor meg ő akar jönni... De így is 5 hét alatt 3x találkozunk úgyhogy valamit megpróbálok vele beszélni, hogy ennyire ne legyen sűrű :D

márc. 28. 20:05
 19/23 anonim ***** válasza:

😂 Hú, ez nagyon kemény. Ne haragudj, de esetedben annak is örülni kell, hogy betegen nem akart kimenni. Kitartást kívánok neked! Én most pont élvezem a 2 hónapos nyugim. Ma voltam a 2.genetikain, gyönyörködtem a kis drágámban, a hátam közepére nem kívánom a védőnőt.

#17

márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19, de jó :) én szerdán megyek ultrahangra magánba és utána 04.25. az első genetika :)

amúgy az előző védőnőm is volt, hogy lemondott időpontot mert beteg volt a gyereke, szerencsére azért egyik sem annyira elvetemült, hogy kockáztassa, hogy elkapjunk tőle valamit :D

márc. 28. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!