Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Normális ha ennyiszer akar...

Normális ha ennyiszer akar jönni/látni a védőnő? Hogyan koptassam le finoman? Van valami jogszabály, mennyiszer kell jönnie?

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok már. Van egy 1,5 éves gyerekem és 1 éve költöztünk ide. Van, hogy csak azért eljön, mert erre jár, de idefelé jövet még a gyerek adataira sem néz rá, tőlem kérdezi meg mennyi idős???

Kismama lettem újra, nagyon vártuk. 2 hete voltam a védőnőnél, kitöltötte a kiskönyvet, közben az ilyen ostoba kérdéseket is feltette (ahelyett, hogy bejelölte volna ő maga) hogy van-e nálunk vezetékes víz???? Az isten szeremére 1 éve jár ide, és tudja, hogy egy teljesen felújított házba költöztünk. Magától körbe sem nézett volna, csak leült, én vezettem körbe.

Erre valami szabályra hivatkozva jön a héten, mert neki a ÚJ kismamákhoz 3 héten belül ki kell jönnie családlátogatásra/környezettanulmányra, bánom is én minek nevezi. Pedig nagyon jól tudja a körülményeket.

De jövő héten meg megint menjek be én...

4 hét alatt 3 alkalommal akar találkozni és még az első trimeszter sem ér véget, 10 hetes leszek.

Megyek magán orvoshoz pluszban ultrahangra, megyek nem olcsó genetikai vérvételre és mellesleg a 3. gyerekem. Nem értem miért akar a nyakamon lógni. Főleg, hogy a kicsivel járunk több féle programra, igényli is, nem szeretnék itthon ülni őt várni meg hozzá rohangálni hetente-kéthetente. Hogyan mondjam meg neki normálisan, tényleg harag nélkül, hogy havonta 1 alkalom is bőven elég lenne?



márc. 26. 00:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#20!Ja, hát nekem az első előtt, amikor telefonon kértem időpontot, az volt az első mondata, hogy csak teljesen makk egészségesen mehetek. Oda ne merjek menni, ha köhögök, vagy valami😂Majdnem megkérdeztem, hogy nem nekem kene paráznom a fertőzésektől? Azt hittem, én vagyok terhes🤣

Tartok tőle, hogy szülés után ennyit se fogunk találkozni, mert én minden nátha után még vagy 6 hétig köhögök. Úgy kb.egész télen. Csak idén valami csoda folytán egyszer se voltam beteg.

#19

márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

17 hetes vagyok, eddig 2x voltam a védőnőnél. Legközelebb április 17én megyek. Egy tündér eddig :) (most méginkább miután elolvastam itt a hozzászólásokat)

Első alkalommal mondta, hogy most ki kellene jönnie megnézni hogy az előírt alap dolgok megvannak e, de majd csak akkor jön mikor már nem doldozom, mert tudja hogy ezek rendben vannak. Azt mondta azért kell ilyen korán menniük mert ahol alapvető problémák vannak pl nincs víz/fűtés ott legyen idő orvosolni, mert van ilyen sok... azt mondta elég kellemetlen lenne ha szülés előtt egy hónappal derülne ki, hogy jah nem hazaadható a baba a kórházból.

márc. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

21, nálam is volt egy beszólása, mert mondtam, hogy a nagyobb gyerekem beteg és megyek neki igazolásért (a doki a szomszéd épületben van). És már egyből támadott, hogy oda akarom vinni a beteg gyerekem a kismamák közé??? Ja, amúgy egyedül voltam ott, nem volt egy kismama sem🤣

Közöltem vele, hogy a gyerek nem jön, az igazolást hozom el... De ugye ezt is nehéz volt értelmeznie.


22, jó neked. én sajnos most ezt nagyon kifogtam. Ezaz, hogy nálam mondja, hogy ki kell jönnie és ő be is tartja ezt az iszonyatosan fontos szabályt, mert ÚJ vagyok... De mint írtam is, 1 éve jár ide, nagyon jól tudja, hogy minden rendben van. Van 2 másik gyerekem. Az udvarban félmilliós kerti játszótér, raklapon a térkő szintén nagy értékben (csak még nem rakattuk le). Teljes felújítás volt a házon mielőtt ide jöttünk, teljesen új nyílászáró pl ami látható is. Villany és vízvezetés teljes cseréje amit nyilván nem lát, de az is megtörtént. És akkor halálosan komolyan nagy szemekkel néz rám, hogy van-e vezetékes víz???? Eszem megáll tényleg :D

márc. 29. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!