Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg csak annyi táppénzre...

Tényleg csak annyi táppénzre tudok menni, amennyit le dolgoztam? Elbocsájthatnak?

Figyelt kérdés
3 hónapja dolgozok egy cégnél, határozatlan idejű szerződéssel! Most úgy alakult, hogy gyermekeket (ikreket) várok. Az orvos veszélyeztetett terhesnek akar kiírni, de valahol azt olvastam, hogy mivel csak 3 hónapja dolgozok, így csak 3 hónap táppénzre vagyok jogosult.

ápr. 2. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem addig lehetsz, amíg itt dolgoztál, hanem amennyi a folyamatos biztosításban töltött időd.


Előtte dolgoztál máshol? Mennyi megszakítás volt a kettő között?

ápr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Előtte külföldön dolgoztam 15 évig. Fél év telt el a külföldi es az itthoni munkavállalás között. Abban a fél évben GYET-en voltam.
ápr. 2. 09:55
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem ártana még 1-2 hónapot kibírni. Vagy mi okból kellene táppénzre menned?
ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól olvastad.
ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annyi táppénzre mehetsz amennyi időt bejelentetten ledolgoztál. Nem rughatnak ki onnantól, hogy bejelented a terhességed, de kellene még dolgoznod, hogy normális ellátást kapjál. Milyen indokkal akar az orvos kiírni? Az ikerterhesség miatt? Ezt a részét neked kell eldöntened, hogy elmész táppénzre és kevesebb lesz az ellátásod vagy tudsz még 2 hónapot dolgozni.
ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha jól érzed magad, nincs egyéb problémás körülmény, akkor tényleg jó lenne félidőig kihúznod kb. a munkahelyeden, hogy kapjál valamiféle ellátást.
ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pontosan csak annyit. Különben gondolj bele, mennyi táppénzcsaló lenne, dolgozik 1 hónapot majd 8at táppénzen van
ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen ilyen esetben csak 3hónapot lehetsz táppénzen.

Munkahely váltás után direkt abba hagytuk a probálkozást hogy meglegyen a minimum 7hónapom ha esetleg korán el kellene jönnöm és jól is jött mert nem tudtam sokáig dolgozni.

Valahogy ki kellene még húznod pár hónapot.

ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, ha biztosított voltál külföldön - márpedig gondolom nem dolgoztál 15 évet feketén - akkor természetesen az az időszak beleszámít a táppénzbe is és egyéb gyerekgondozási díjakba is.


EU-s országokban a közösségi irányelvek/jogok alapján, azon kívül pedig meg kell nézni, van-e kétoldalú egyezség Mo. és az adott ország között, de tudtommal a legtöbb európai országgal van.


"Itt érdemes megállni és megvizsgálni, hogy egy külföldön dolgozó nőnek, aki itthon szeretné gyermekét megszülni, milyen biztosítási múltja van. A 365 napba az 1997. évi LXXX. törvény (Tbj.) 5. § (3) bekezdése szerint biztosított az a természetes személy is, aki a munkát külföldi foglalkoztató számára Magyarország területén kívül végzi, és a szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról szóló közösségi rendelet, vagy Magyarország által kötött kétoldalú szociális biztonságról szóló egyezmény alapján e törvény hatálya alá tartozik."


Ez egy jó összefoglaló cikk pl.:

[link]


Neten további infókat találsz, illetve a területileg illetékes TB/NAV is tud segíteni, hogy pontosan milyen igazolásokat kell benyújtanod. De hát már a GYEThez is kellett, nem?


A fél év pedig, ami alatt GYET-et kaptál szintén biztosítotti viszonynak számít.

ápr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!