Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen elbocsájthat-e telefonb...

Gyesen elbocsájthat-e telefonban az új főnök?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van még 2 hónapom hátra a gyesből, alapítványi helyen dolgoztam 3 évet, határozatlan munkaidőre vettek fel, előző munkáltatóm nem jelzett hogy eladta a céget másnak az embereivel. Jelenleg 4 éve vagyok itthon mert született még egy gyermekem.Nemrég telefonáltam a munkahelyemre és megtudtam hogy más lett főnök, annyit mondott bocs de nem ismerlek, és miattad nem rúgok ki mást és elköszönt. Mit tegyek? Mik a jogaim?Se kilépő papírt nem kaptam, és még a fizetett szabadságom is lenne amit most nem tudom buktam-e ezek szerint..Neten nem nagyon találtam ilyen fajta esetre választ.Előre is köszönöm a válaszokat!!!

2018. ápr. 22. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapkérdés: jogutódja-e a jelenlegi a régi cégednek?

Ha igen ott vagy a cég dolgozói (szerződött) állományában és munkaviszonyod csak felmondás útján szüntethető meg.

Ehhez joga van, de minden járandóság jár, ami a felmondással kapcsolatos.

Úgy tudom így van...

2018. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Ilyet nem csinálhat.

Ha kirúgott, akkor meg kell kapnod a kilépő papírokat, esetleges végkielégítést, bent maradt szabikat, stb. ÉS ezzel mehetsz is a munkaügyi bíróságra.

Közös megegyezéssel lehet megszüntetni a munkaviszonyt, de ha ilyet tol eléd, azt egyszerűen ne írd alá.

2018. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem menj el egy ügyvédhez.Ő biztos ,hogy tud segíteni neked.
2018. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első körben minek ügyvéd?

Figyelmesen elolvasva kérdésed, abból a következő derül ki. Nem mondtak fel Neked, GYES alatt nem is lehet.

Bejelentkeztél a GYESt követő munka folytatására.

Leendő (de nem lesz az)főnököd közölte nem tart igényt a munkádra, nem fog "visszavenni". Csak ennyit mondott.

Ekkor, a GYES hivatalos lejártakor (mert addig a cég állományában vagy) bemégy és munkára jelentkezel.

Ekkor a főnök közli, nem tart igényt a munkádra és felmond. Ezzel nem tudsz nagyon mit kezdeni, el kell fogadnod.

Ekkor lép életbe a kilépési folyamat, a szabadságok kiadása, és a kilépő papírok átvétele.

Miután tudod, hogy nem alkalmaznak, van időd jobban más munkahelyet keresni.

Ha találnál, és mégis a régi helyeden alkalmaznának, akkor Te mondasz fel.

2018. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem is kérdéses, hogy az utolsó válaszolónál a piros pont.


Gyakorlatilag és jogilag is így működik a folyamat.

Felmondani pedig ÍRÁSBAN mondunk fel, MINDIG! Bármelyik fél is lépje azt meg.

GYES alatt pedig eleve kizárt a felmondás a munkáltató részéről. Ugyanis törvény tiltja.

2018. ápr. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!