Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nem tud fogadni a védőnő,...

Nem tud fogadni a védőnő, csak a 12. héten, ez mennyire probléma?

Figyelt kérdés
Feleségem most 10 hetes kismama, magánban voltunk terhességmegállapításon, UH, eligazítás stb a 6. és 9. héten. Időközben lefoglaltunk már minden előírt vizsgálatot (magán szintén), hogy meglegyen az első trimeszter végére, egy bökkenő van: Nincs még kiskönyvünk, a védőnő legkorábban két hét múlva tud fogadni. Addigra a genetikai ultrahangon kívül kb minden el lesz végezve, ami kell. Mennyire probléma az, hogy a sok vizsgálatot nem tudják bepecsételni, mert amikor azokat elvégzik, még nincs is kiskönyvünk? Mi hátrányunk lehet ebből? Első terhesség, teljesen vakon vagyunk.

ápr. 5. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi

Jo lesz az úgy is!

Nem pecsételnek bele.

Majd a házi doki írja alá de az is ráér

ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Semmi. Nekem a magánorvos írt bele minden alkalommal, meg a védőnő, de amúgy senkit nem érdekelt. Igazából nem is tudom, ki írna bele a következő két hétben. Még a 12 hetes uh lesz, nem? Nekem ott semmit nem írtak bele (szintén magán), csak egy külön ambuláns lapot kaptam.
ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Utána havonta kell menni, bőven meglesz a 4 pecsét, nem lesz gond.
ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sok vizsgalat van az elso trimeszterben? Nekem csak egy vervetel volt meg 2 uh, a terhessegmegallapito es a genetikai.

A genetikain fontos a kiskonyv, mert akkor kitoltik, de ha nincs, ez is potolhato persze.

ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont a 12 hetes UH napján lett meg a kiskönyvem. :)


Addig nem kérte senki, sőt sz UH-n sem kellett. Nálunk az UH/laborok eredményeit a leletek alapján írja be a védőnő.

ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Kinek kéne beleírnia? Nekem csak a házi orvos, a nőgyógyász és a védőnő írt. A labor eredményeket a házi orvos (se, kb.1szóval jellemzte, meg aláírta, hogy látta.) A genetikai uh-kat magánban csinálom, nem is látták a kiskönyvem. A nőgyógyász megnézte az eredményt, és ő írta bele.
ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok jelentősége. Meglesz minden vizsgálat, az eredményeket viszi majd a feleséged a védőnőhöz, ő pedig rögtön beírja őket és kész. Az anyasági támogatáshoz kell 4 bejegyzés benne, kb. ennyi az értelme (ha nem az a beutaló is egyben a laborba, nálunk nem). Az a négy bejegyzés még bőven meg lesz, szóval nem maradtok le semmiről.
ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Olyan fölösleges ez a védőnő dolog, máshol már rég nincs ilyen.
ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt probléma. Betegség miatt megcsúszott a dolog és csak a 13. héten mentem, a genetikai UH, labor, miegymás után.
ápr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is eredetileg a 12. héten mentem volna csak lett végül szabad időpont a védőnőhöz.


Egyébként semmi probléma nem lett volna a 12-vel sem, minden laborom és egyéb papírom egy mappában van és a kiskönyvbe a háziorvos 12+1-nél írta be a dolgokat, de szerintem neki mindegy lett volna ha 3 héttel később megyek is :D.


Egyedül a genetikai uh amire kiskönyv kell nálunk az első trimeszterben.

ápr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!