Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit szól a védőnő ha nem ott...

Mit szól a védőnő ha nem ott lakunk ahova be vagyunk jelentve?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy Budapesten élünk albérletben, és az állandó lakcímünk vidéken a szülőknél van. Az albérletbe nem jelentkezhetünk be, de ha nincs budapesti lakcímünk, akkor nem járhatok ide terhesgondozásra. Mivel dolgozok ezért semmiképp sem tudom megoldani, hogy a szülőkhöz hazajárjak emiatt. Így megoldásként bejelentkeztünk ideiglenes a tesómhoz. A kérdésem az, hogy ehhez vajon mit fog szólni a védőnő? Esetleg el lehet valahogy intézni hogy ne jöjjön ki a 'címünkre' családlátogatásra? Vagy valljam be neki és simán kijön oda ahol valójában lakunk? (A kerület ugyanaz.)

2012. okt. 12. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőt nem érdekli, hogy hová vagytok hivatalosan bejelentve. Neki a tényelges tartózkodási címre kell kimennie, védőnőt nem lehet választani, körzetenként vannak beosztva, tehát lehet ,hogy attól függetlenül, hogy egy kerületben laksz a tesóddal, hozzátok másik védőnő megy majd ki. Hívd fel a kerületi védőnők telefonszámát és ott megmondják, hogy az adott utcában kihez tartoztok, őt kell majd felkeresni.
2012. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő oda megy, ahol vagy. Tök mindegy, mi van a lakcímkártyádon. Nekem van egy állandó címem (anyámék), van egy ideiglenes (ahová most költözünk), és van, ahol most lakunk, és ez alapján járok a védőnőhöz. Ugyan az a kerület, mégis 3 védőnői körzet, ennek azért nézz utána!

(Nálunk majd úgy lesz, hogy még 1x kell mennem ehhez a védőnőhöz, mert jövőhéttől az új lakásban vagyunk, és a babához már a másik védőnő jön majd ki.)

2012. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, 36 hkm :)
2012. okt. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, megnyugodtam! Még kezdő kismama vagyok:) Amikor időpontot kértünk, nem kérdezték az utcát. A nőgyógyász azt mondta,h a kerület a lényeg. Akkor bemegyek aztán maximum átirányítanak egy kollégához. Tesómmal mindkettőnkhöz ugyanaz a védőnői rendelő van közel, lehet egy területhez tartozunk. Na majd meglátjuk!
2012. okt. 12. 09:54
 5/10 anonim ***** válasza:
A védőnőt csak az érdekli, hol eszel, hol alszol, hova kell mennie babát látogatni. Én két éve szültem, és nem volt Budapesti lakcímem, nem okozott gondot. Rákérdeztem, ők mondták, hogy nem érdekli őket, mi van a lakcímkártyán. A gyerekorvosnál is ugyanez volt. Ahhoz járunk, akivel együtt dolgozik a védőnő. Megmondták, hogy lakcímtől függetlenül gyerektől nem tagadhatják meg az ellátást. Most már van ugyan budapesti címünk, de anyósomékhoz vagyunk bejelentkezve, egy másik kerületbe, ide az albérletbe nem akarunk. Ez csak a bölcsinél lesz gond nektek is, mert ott viszont számít mit tartalmaz a lakcímkártya.
2012. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor azért mégse rossz ha ugyanabba a kerületbe szól. Tudom, hogy kicsit túlzás ennyire előre gondolkodni, de így ráadásul pont abba a bölcsibe tartozik majd, amelyik állítólag a legjobb. Akkor lehet nem is cserélünk címet:D
2012. okt. 12. 10:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam is úgy volt hogy mikor érdeklődtem hogy melyik védőnőhöz tartozunk kérdezték hogy hol lakom. Megmondtam az utcát és utána rákérdeztek hogy ott is hajtja álomra a fejét? :) Mondtam hogy igen. Tehát tényleg az számít ahol épp vagy.
2012. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is ebben a cipőben járok. voltam annál a védőnőnél, akihez bejelentett lakcím alapján tartozom, szóltam neki, hogy pár héten belül költözünk. kikereste nekem az ottani védőnő elérhetőségét. nem vagyok az új lakcímre bejelentve, de ez nem probléma, így is "ellát" az új védőnő.
2012. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Súlyos félreértés, hogy a bérelt lakásba nem lehet bejelentkezni, vagy hogy ezt bárki megtilthatja. A lakcímbejelentés kötelező! Itt részletesen le van írva, hogy miért és hogy mit kell tenni: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..
2012. okt. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
az enyém nagyon letölt és mérgesen megjegyezte,hogy reméli ezt hamar lerendezzük... azóta sem intézkedtünk. engem nem zavar,ne zavarja őt sem!
2012. okt. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!