Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hónapos terhes vagyok és...

3 hónapos terhes vagyok és Munkanélküli. A védőnő azt mondta kérjek az orvosomtól beteg állományos papírt. De fel venne veszélyeztetett terhesnek? Mert én úgy tudom hogy akkor az állam fizeti a Tb-et Ti mit tudtok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha munkanélküli vagy akkor bemehetsz a munkaügyi központba és ott fél évre fel tudnak téged venni, fizetnek valamennyi jutattást neked, meg azt hiszem a TB-t is fizetik. menj be és kérdezd meg. nem hiszem hogy a háziorvos dolga lenne a veszélyeztetett terhesség megállapítása, de lehet tévedek.
2012. szept. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Már miért fizetne neki az állam, vagy a munkaügyi központ, ha közvetlen előtte nem volt bejelentett munkája?

Mi alapon?


Én sem dolgoztam, már 7 hónapos vagyok, nekem sem jár semmi.

2012. szept. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Már annak a veszélyeztetett terhesnek sem jár táppénz, aki dolgozott. Köszönjük Viktor.
2012. szept. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
3válaszoló! Nem értek veled egyet jár annak táppénz aki dolgozott és veszélyeztetett terhes lett. Munkatársam tavaly lett terhes és veszélyeztetett és kapót táppénzt. Többet kapót mint én mikor 1 műszakban dolgoztam. Ha terhesség előtt se volt munkád akkor szerintem nem kapsz semmit. De kérdezd meg az önkormányzatot. Ott biztos többet tudnak majd mondani.
2012. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Most hozta az elnök úr a döntést, július 1-től él ez a törvény.
2012. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kapok táppénzt és veszélyeztetett vagyok (munkaviszonyom van).

Én nem vagyok Viktor párti, de azért ekkora baromságok honnan jönnek?

2012. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Táppnz csak annak jár, akinek van jogviszonya, tehát dolgozik. HA vki nem akar dolgozni, akkor a nőgyógyász szokott írni papírt h. veszélyeztett terhes, azzal kell el menni az üzemorvoshoz, és végül a házi orvos veszi táppénzre az embert. A táppénz összege a fizetés 60%, akkor ha elötte van két év folyamatos munkaviszony, ha nincs akkor 50%.

Amit a kérdező írt, az a passzív táppénz, ami már megszűnt. Ha a munkanélküliséged előtt dolgoztál érdemes bemenned a munkaügyi központbe, mert kapsz ellátást, lesz TB-d is, stb. ott kiszámolják h. hány napod van. De érdemes akkor regisztrálva lenned, amikor már TGYÁS-ra el tudnál menned, mert innen el tudsz menni -ha kapsz tőlük ellátást-. Ha nem vagy jogosult munkanélküli ellátásra, és nem lesz továbbra sem munkád, akkor nem kapsz sem GYEDet, sem TGYÁSt.

Ha továbbra is munkanélküli leszel, akkor neked kell az egészségügyi szolg. díjat fizetned. 6300/hó, a NAV-nál kell bejelenteni.

Remélem érthető és kielégítő választ írtam.

2012. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! A munkanélküli előtt 2 évet folyamatosan dolgoztam. A munkanélküli segélyem már nem jár mivel ki merítettem a keretet de kaptam utoljára még egy időpontot decemberre
2012. szept. 26. 05:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!