Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg csak 4 hetes lennék?...

Tényleg csak 4 hetes lennék? Szerintem téved a doki. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam az első ultrahangon. November 5-én teszteltem egy pozitívat. Tehát több, mint 4 hete. Ennek ellenére a doki szerint 4 hetes terhes vagyok. A baba egyébként 1,5 cm.

Nem úgy van, hogy a fogantatás után 2 héttel tudja a teszt kimutatni? Ami akkor már 4 hétnek felel meg? Szóval inkább 8 hetes vagyok.Nem?



2012. dec. 7. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A 4 hetes embrió mérete: átmérője kb. 2 mm


A 8 hetes magzat. Az embrió méretei: a 8. héten a baba 14-20 mm, súlya pedig a másfél gramm


A doki szerintem is téved

2012. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul mondta,de majd kijavítja magát ha legközelebb mész! :)

Most nálam is volt ilyen hogy azt mondta nem vagyok 29.hetes csak 26,de persze kiderítette hogy tévedett! :)

Orvosoknál előfordul hogy elszámolják magukat vagy ilyesmi!

2012. dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

én mondtam neki, hogy sztem nem jó ez így. de szerinte igen. most ki vagyok írva augsuztus 10-ére. akkor ne vegyek erről tudomást, és vegyem úgy, hogy július 10-én szülök? mert azért nagyon nem mindegy.

egyébként mensesem nagyon pontatlan volt, az alapján nem tudunk számolni egyáltalán. mert nekem 50 napos ciklusaim vannak.

2012. dec. 7. 14:39
 4/16 anonim ***** válasza:
Mikor volt az utolsó mensid első napja?? Ha azzal számolod akk mi jön ki?
2012. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4. meg is kaptad a választ. amúgy szeptember 15, de azzal nem lehet számolni :D
2012. dec. 7. 14:41
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyik terhességemnél én az aktust követő 10. napon erős pozitívat teszteltem. (Nem volt nehéz, mert nem volt más együttlét a környéken), de ha így vesszük Nálad, akkor is van némi csúszás.

Ki fog ez még alakulni.

És hidd el, ez a jobbik eset, nem fogják beindítani a szülésedet!

2012. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem kell vele foglalkozni te tudod és kész majd javít rajta. Először mikor voltam én is mondtam h tudom a fogantatás időpontját mégis március 10-re írt ki. A héten voltam 4D-n és kiderült h nekem van igazam ugyanis nem 26 hetesnek felelnek meg a méretek és a súlya hanem 28+2 naposnak.

És tuti h elmérte mert ekkora méretet nem babára írt volna hanem petezsákra 4 hetesen. Ha legközelebb is ekkora pontatlanságot mutat és nem veszi észre mondjuk érdemes megfontolni más orvos szakvéleményét is. Mert nem mindegy h a petezsák ekkora vagy az embrió. Meg ugye mondtam h már mikor pozi volt a teszted. Ugyanígy mentem dokihoz én is rá egy hónapra h pozi lett. Szóval képtelenség h 4 hetes legyen.

2012. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szívhang volt már? Mert az kb. 6hetes kor után van. Ha hallottátok dobogni a pici szívét, akkor tuti elmúltàl 4hetes. Ha viszont nem, akkor kb. 2hét múlva vissza kéne menned kontrollra.
2012. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mikor kell visszamenned? Láttad te is az uh képet? Szívhang volt? Mert ha 8 hetes vagy, akkor annak már mindenképpen kellett lennie.
2012. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nem nézett szívhangot. legközelebb január 10én megyek. akkor meglátom mit mond
2012. dec. 7. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!